środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Prezydent Polowy „póki co nie zwolni” żadnych urzędników

29.04.2020 20:27 | 3 komentarze | ma.w

Na kwietniowej sesji zdalnej Rady Miasta Racibórz włodarz miasta wyjaśnił, że aktualnie nie planuje żadnych redukcji zatrudnienia w magistracie.

Prezydent Polowy „póki co nie zwolni” żadnych urzędników
Dariusz Polowy na miejskiej, zdalnej sesji rady
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wpierw radny Piotr Klima (nie otrzymał odpowiedzi), a następnie Anna Szukalska (jej włodarz już odpowiedział) poruszyli temat ewentualnych zwolnień z pracy, w tracącym wpływy z podatków i opłat samorządzie raciborskim. Wiadomo, że te spadły w marcu o kilkanaście procent w porównaniu z poprzednim rokiem (Prezydent Polowy mówił o tym przed tygodniem w programie TVS „Loża prezydentów”).

29 kwietnia starosta raciborski Grzegorz Swoboda stwierdził, goszcząc na sesji miejskiej, że w Powiecie marcowe dochody były niższe od tych z 2019 roku o 20%. W starostwie już mówi się o możliwej reorganizacji zatrudnienia. Tymczasem w magistracie Dariusz Polowy aktualnie nie zamierza wykonywać żadnych ruchów w tej materii.

- Nie będę podchodził do sprawy na zasadzie, aby tylko coś zlikwidować, tylko najpierw chcę zobaczyć czy nastąpi ewentualny brak środków na działalność urzędu i jednostek i wtedy się dostosować do sytuacji. Musimy wpierw oszacować wpływy. Jeśli rzeczywiście będą niższe wpływy, wtedy można spodziewać się redukcji. Póki co nie planuję zwolnień w urzędzie - stwierdził Dariusz Polowy.

Wcześniej prezydent zaznaczył na zdalnej sesji, że dopiero informacje o kwietniowych wpływach do miejskiego skarbca będą dlań wiarygodnymi danymi, pozwalającymi na jakieś decyzje w kwestii zatrudnienia w urzędzie czy jednostkach.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz