Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Piotr Klima chce ratować szpital przez rozbudowę oddziału zakaźnego

29.04.2020 19:17 | 0 komentarzy | ma.w

Na zdalnej sesji Rady Miasta Racibórz szef komisji gospodarki miejskiej zaproponował rozważenie rozbudowy oddziału do 100 łóżek (obecnie 11) jako pawilonu dla chorych na COVID-19 i otwarcia reszty szpitala na Gamowskiej dla innych pacjentów. W czasie obrad poparli go Zuzanna Tomaszewska i Mirosław Lenk.

Piotr Klima chce ratować szpital przez rozbudowę oddziału zakaźnego
Piotr Klima na zdalnej sesji Rady Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na sesji miejskiej gościli 29 kwietnia dyrektor szpitala Ryszard Rudnik i starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Słuchając ich wyjaśnień na temat bieżącej sytuacji braku opieki szpitalnej i specjalistycznej w Raciborzu, radny Piotr Klima sformułował wniosek, aby w ciągu najbliższych miesięcy zrealizować na Gamowskiej nową inwestycję budowlaną.

Proponuje on rozbudowę obiektu, jaki zajmuje oddział zakaźny szpitala. - Na 100 może więcej miejsc jako Centrum Leczenia Chorych Zakażonych COVID-19 - stwierdził P. Klima. Po sfinalizowaniu budowy pozostała część lecznica służyć miałaby pacjentom bez koronawirusa i możliwa byłaby działalność poradni specjalistycznych. Termin budowy Klima przewiduje na kilka miesięcy, spodziewając się, że szpital zakaźny w Raciborzu będzie funkcjonował może do końca roku, a może i do przyszłorocznej wiosny lub dłużej. - Choć w Chinach znacznie większy pawilon powstał w kilka dni - zauważył P. Klima.

Kolegę klubowego (RSS Nasze Miasto) poparła przewodnicząca komisji oświaty Zuzanna Tomaszewska, nazywając pomysł Klimy śmiałym, ale w obecnej sytuacji właściwym i realnym.

Za pomysłem Klimy stanął też były prezydent Raciborza. - Rozbudowa szpitala to sposób na szukanie rozwiązań tej trudnej sytuacji. Lepsze to niż niemoc. W tych warunkach trzeba nawet budować nowy szpital - zauważył radny Mirosław Lenk.

Starosta G. Swoboda podał, że od jesieni ubiegłego roku Powiat starał się u wojewody o dodatkowe pieniądze na rozbudowę oddziału zakaźnego, wówczas jeszcze szpitala rejonowego. - Cieszyn dostał środki na takie inwestycje, 6 mln zł, ale nasze wnioski pozostały bez odpowiedzi - podsumował włodarz powiatu.Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty