Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Samorządy dorzuciły się do radiowozu

01.05.2020 18:30 | 2 komentarze | mad

Radni z Rudnika w części przychylili się do prośby raciborskiej policji, przekazując dotację na zakup radiowozu. Wsparcie finansowe przekazali także radni z Kornowaca.

Samorządy dorzuciły się do radiowozu
Zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 tys. złotych dotacji z wnioskowanych 11 tys. zł rajcy z Rudnika postanowili przekazać Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu. Przed podjęciem uchwały przewodniczący rady Ireneusz Jaśkowski dociekał czy ta kwota na pewno wystarczy mundurowym. – Czy im to coś da? – kierował pytanie w stronę wójta Piotra Rybki. – Ja myślę, że na pewno im to coś da – odpowiadał włodarz. Dodał, że środki wnioskowane przez policję nie były zabezpieczone w budżecie samorządu. – Na obecną chwilę stać nas na tyle i miejmy nadzieję, że pomoże to raciborskiej policji, aby mogli nowy samochód zakupić – mówił wójt Rybka. Policjanci, jak usłyszeli radni, mają w planach zakupienie radiowozu z napędem hybrydowym.

Na minionej sesji rady gminy wsparcie dla raciborskiej policji przekazali również radni z Kornowaca. Przeznaczono 10 tys. zł. Wójt Grzegorz Niestrój w rozmowie z nami przyznał, że to pełna kwota wnioskowana przez policję do tego samorządu, która była zabezpieczona w budżecie.

(mad)

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Ireneusz Jaśkowski

Ireneusz Jaśkowski

Przewodniczący rady gminy Rudnik.

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.