Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Nie żyje Jadwiga Utracka. "Zawsze służyła pomocą i doradztwem"

28.04.2020 19:08 | 0 komentarzy | mad

- Wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Krzyżanowicach, niezwykle zaangażowany działacz społeczny, zawsze wspierająca mieszkańców swą pomocą i radą - wspominają zmarłą urzędnicy z Krzyżanowic. Śp. Jadwiga Utracka, matka wójta Krzyżanowic Grzegorza Utrackiego, odeszła w poniedziałek 27 kwietnia.

Nie żyje Jadwiga Utracka. "Zawsze służyła pomocą i doradztwem"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pani Jadwiga była niezwykle oddanym nauczycielem, przez ponad 36 lat wychowała wiele pokoleń, oddając im całą swoją energię, czas i zdrowie - przekazują urzędnicy. Oprócz zajęć dydaktycznych prowadziła Szkolny Teatr oraz była opiekunem Spółdzielni Uczniowskiej, w tym sklepiku szkolnego. Pracę nauczyciela zaczynała w Szkole Podstawowej w Krowiarkach – 1954 r., po czym rozpoczęła wieloletnią pracę nauczyciela w Szkole Podstawowej w Krzyżanowicach – od 1 września 1955 do 31 sierpnia 1985 r. Równolegle pracowała w Szkole Przysposobienia Rolniczego w Krzyżanowicach – od 1 września 1968 do 31 sierpnia 1975, gdzie od 1970 roku pełniła funkcję kierownika szkoły.

- Pani Jadwiga była bardzo oddanym nauczycielem, nawet na emeryturze, póki zdrowie pozwalało, podejmowała pracę w szkole w Krzyżanowicach i Owsiszczach, a także w przedszkolu w Krzyżanowicach. Pracowała również w „Klasie Życia” działającej przy Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach - czytamy na stronie internetowej urzędu gminy.

25 lat pełniła funkcję Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego oddz. w Krzyżanowicach. Po pracy prowadziła warsztaty kulinarne w Kołach Gospodyń Wiejskich, a swoje przepisy przelewała na papier, przygotowując zeszyty z własnymi recepturami, które do dzisiaj krążą po Gminie. Zawsze służyła ludziom pomocą i doradztwem.

Pogrzeb pani Jadwigi odbędzie się 29 kwietnia o godz. 10.00 w kościele pw. św. Anny w Krzyżanowicach.

źródło: UG Krzyżanowice, oprac. (d)

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.