Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Zostań w domu, ale za co? Nowy numer Nowin Raciborskich

28.04.2020 10:23 | 0 komentarzy | ma.w

Polscy pracownicy czeskich fabryk wyszli z domów protestować na granicy w Chałupkach. 120 ludzi w maskach, flagi narodowe i policyjne patrole gotowe do pacyfikowania buntu. Co mówili reporterom Nowin? Jaką przyszłość gotują im politycy?

Zostań w domu, ale za co? Nowy numer Nowin Raciborskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
 • Rdzawa woda zdrowia nie doda. Skąd spływała do Odry? Czy jest bezpieczna dla środowiska?
 • Wielka wycinka drzew w centrum Raciborza.
 • Koronawirus jako agresywny muzyk, którego należy posłuchać. Filozoficzna rozmowa księdza z psychologiem.
 • Na początku strach, później zrozumienie - salezjanin z Pogrzebienia mieszka teraz w północnych Włoszech. Ks. Piotr Wala SDB opowiada o pandemii.
 • Biblioteka w Kuźni potrafi działać mimo obostrzeń koronawirusowych.
 • Tematy ze szpitala na Gamowskiej: dyrekcja zarzuca wojewodzie nieprawdę, a kadrze mówi, że premie to ryzyko.
 • Padłe zwierzę bulwersowało okolicę przez kilka dni.
 • Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych w gminach powiatu raciborskiego.
 • Oswajanie śmierci czyli artykuł Katarzyny Gruchot o pochówku w czasie pandemii. Boi się rodzina, boją się zakłady pogrzebowe. Jak pochować zakażonego?
 • Narasta frustracja wobec braku przychodni specjalistycznych. Co nowego w ich sprawie?
 • Stałe rubryki jak EkoNowiny i 100 lat temu w Nowinach.
 • Społeczna akcja Nowin Raciborskich: Kupuję - Ratuję. Pomagamy w niej lokalnym firmom przetrwać czas epidemii. Na łamach gazety zamieszczamy bezpłatnie reklamy ich działalności. Zachęcamy do kontaktu z Działem Reklam tygodnika.

Drodzy Czytelnicy, ostatnie dni to wyjątkowo trudny czas - rozlewająca się po Polsce i świecie epidemia koronawirusa już radykalnie zmieniła nasze życie. Wydaje się, że również przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące, wysiłki będą koncentrować się na tym, aby chronić zdrowie naszych bliskich. Nie wiemy dziś ani my, ani nikt, kiedy nasze życie wróci do pełnej normalności.

Chcemy jednak Państwa zapewnić, że w tym trudnym czasie - my dziennikarze Nowin Raciborskich i portalu internetowego www.nowiny.pl cały czas będziemy przygotowywać dla Państwa jak najlepsze, sprawdzone i rzetelne informacje. Bo w naszym rozumieniu dziennikarstwo to nie tylko zawód, to - szczególnie w tak trudnych momentach - również służba społeczeństwu. Zrobimy wszystko, abyście byli jak najlepiej poinformowani o wszystkim, co się dzieje i co jest ważne. Nie tylko zresztą w kwestii epidemii, ale również wszystkich pozostałych spraw, które przecież muszą się toczyć swoim torem.

Nowiny Raciborskie są i będą dostępne we wszystkich otwartych kioskach, sklepach i innych punktach sprzedaży. Możecie je kupić, jak zawsze i otrzymacie w nich najlepsze bieżące informacje na temat postępów epidemii, tego, jak się chronić, na co zwracać uwagę. Wszystko, co jest istotne i ważne. Jeśli ze względów bezpieczeństwa nie wychodzicie z domu, poproście rodzinę, sąsiadów, znajomych, aby to oni kupili i dostarczyli wam gazetę do drzwi.

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wprowadzamy również możliwość kupna elektronicznej wersji gazety przez naszą stronę internetową. E-Gazetę znajdziecie na naszym portalu www.nowiny.pl. Będziecie mogli przeczytać i obejrzeć na komputerze, laptopie czy tablecie dokładnie taką samą gazetę, jak czytelnicy, którzy pójdą do kiosku i kupią papierową gazetę.

Zachęcamy również do stałego śledzenia naszego portalu www.nowiny.pl gdzie na bieżąco aktualizujemy i podajemy najnowsze, najważniejsze informacje z naszego regionu. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi, pomysły czy potrzeby, co jeszcze możemy zrobić, aby informować Was lepiej, prosimy o sygnał - piszcie na nr@nowiny.pl lub portal@nowiny.pl

Bądźmy solidarni, bądźmy życzliwi, bądźmy razem. Tylko w ten sposób przetrwamy razem ten trudny czas, a nasza wspólnota stanie się jeszcze silniejsza.