Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Czy urzędnicy odczuwają kryzys gospodarczy w Raciborzu?

27.04.2020 16:36 | 1 komentarz | ma.w

Szef komisji budżetowej, przedsiębiorca Józef Galli pytał 27 kwietnia, w ramach komisji budżetowej, o spadki wpływów podatkowych do budżetu miejskiego. - Odczujemy je zapewne w następnych miesiącach – usłyszał od Oswalda Schuderli z wydziału finansowego magistratu.

Czy urzędnicy odczuwają kryzys gospodarczy w Raciborzu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urzędnik, zastępca skarbniczki Beaty Koszowskiej – Gralak referował komisji kwietniowe zmiany w budżecie miasta (rządowe dofinansowanie remontu ulicy Czarnieckiego oraz obniżkę subwencji oświatowej). Galli zapytał go wpływ kryzysu koronawirusowego na wpływy do budżetu samorządu. Schuderla odparł, że terminy składania takich raportów budżetowych są wydłużone i przy pracującym rotacyjnie urzędzie jeszcze nie powstały. - Monitorujemy sytuację na bieżąco – przekazał przewodniczącemu komisji. W jego ocenie zmiany wpływów będzie można odczuć w urzędzie w kolejnych kwartałach roku.

- Wykonanie wpływów w marcu nie jest specjalnie katastrofalne, bo teraz mamy dopiero odnotowane całkowite wpływy za luty. Zbieramy dane. W maju będzie konkretnie wiedzieć, jak koronawirus wpłynął na dochody Miasta. Proszę o cierpliwość – stwierdził prezydent Dariusz Polowy.Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu