Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Zaskoczenie! Nowy radny w Radzie Gminy Gorzyce po rezygnacji Beaty Lemańskiej

26.04.2020 09:30 | 2 komentarze | art

Beata Lemańska radna Rady Gminy w Gorzycach złożyła rezygnację z pełnienia mandatu radnego. W jej miejsce radnym zostanie Michał Wieczorek. 

Zaskoczenie! Nowy radny w Radzie Gminy Gorzyce po rezygnacji Beaty Lemańskiej
Beata Lemańska. Fot. UG Gorzyce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W planie obrad sesji Rady Gminy w Gorzycach, która odbędzie się w poniedziałek 27 kwietnia, w punkcie drugim znajduje się informacja o złożeniu ślubowania radnego, który objął mandat w trakcie kadencji 2018-2023. 

Jak się dowiedzieliśmy, jest to związane z tym, że jedna z radnych - Beata Lemańska - złożyła do przewodniczącego rady rezygnację z pełnienia mandatu. A to z mocy prawa oznacza, że jej mandat uległ wygaśnięciu. W rozmowie z nami Lemańska wytłumaczyła, że postanowiła skoncentrować się na obowiązkach zawodowych. - O swojej rezygnacji poinformowałam już wcześniej przewodniczącego. Korzystając z okazji, dziękuję wszystkim za te 1,5 roku współpracy - mówi Lemańska, która jest pracownikiem Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach. 

Przypomnijmy, że w gminie Gorzyce, która w związku z tym, że liczy ponad 20 tys. mieszkańców, radni byli wybierani w trzech okręgach wielomandatowych. Stąd zgodnie z prawem - w sytuacji wygaśnięcia mandatu któregoś z radnych wybranego w danym okręgu wyborczym, nie organizuje się wyborów uzupełniających, a ustępującego radnego, zastępuję kandydat, który otrzymał kolejno największą liczbą głosów na tej samej liście, z której do rady dostał się radny, którego mandat uległ wygaśnięciu.

Lemańska kandydowała do rady w okręgu wyborczym nr 2 z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymała 259 głosów. Kolejnym kandydatem w tym okręgu wyborczym nr 2, który na tej samej liście otrzymał największą ilość głosów, był Michał Wieczorek. 46-letni mieszkaniec Gorzyczek uzyskał 88 głosów. I to właśnie on po Lemańskiej obejmuje mandat radnego gminy Gorzyce.