Niedziela, 26 września 2021

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Brak seksu w małżeństwie – kiedy zacząć się martwić?

24.04.2020 13:08 | 0 komentarzy | MK

Brak współżycia pomiędzy partnerami może prowadzić do spięć, kłótni, a nawet do rozpadu małżeństwa. Zanim jednak podejmiesz decyzję o rozwodzie, postaraj się zrozumieć problemy współmałżonka. Przyczyną braku seksu nie zawsze jest zdrada czy niechęć do partnera.

Brak seksu w małżeństwie – kiedy zacząć się martwić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Intymna relacja, jaka wywiązuje się w czasie współżycia, jest niezwykle istotna dla budowania i wzmacniania więzi w związku. Kiedy partner często odmawia seksu, zaczynasz się obawiać czy czasem nie znalazł sobie kogoś innego. W praktyce jednak, powodem może być problem z brakiem lub utrzymaniem erekcji, czy też, w przypadku kobiet, spadek libido lub ból w czasie stosunku. Obawa przed brakiem zadowolenia partnera często jest tak silna, że prowadzi do rezygnacji z kolejnych prób.

Problemy z erekcją u mężczyzn

Choć wydawać by się mogło, że mężczyźni praktycznie nigdy nie odmawiają seksu, fakty są takie, że i panom nierzadko to się zdarza. Kolejnym mitem jest to, że problemy z erekcją dotyczą jedynie dziadków, którzy lata młodości mają dawno za sobą. Z ponurych statystyk wynika niestety, że na problemy ze wzwodem oraz jego utrzymaniem narzekają coraz młodsi mężczyźni. Związane jest to z silnym, chronicznym stresem, który spowodowany jest między innymi brakiem relaksu i ciągłą pracą. Problemy z erekcją mogą wiązać się też z niskim poczuciem własnej wartości, obawą przed niesprostaniem oczekiwaniom partnerki, czy też groźnymi chorobami. Co gorsza, panowie, zwłaszcza młodzi, traktują problemy ze wzwodem jako temat tabu. Wstyd nie pozwala im się udać do lekarza czy na potrzebne badania.

Problem z libido u kobiet

Gdyby wiedzę o kobiecych potrzebach seksualnych czerpać tylko ze śmiesznych obrazków w internecie, można by pomyśleć, że panie w ogóle nie potrzebują współżycia. A to nieprawda! Kobiety również pragną udanego seksu i zaspokojenia w sypialni. Niestety, stres, liczne obowiązki, praca, stosowanie antykoncepcji, problemy hormonalne, brak akceptacji swojego wyglądu czy depresja negatywnie odbijają się na życiu seksualnym pań. Problemem jest też to, że wiele kobiet wierzy, iż dobry seks im się nie należy, dlatego podobnie jak panowie nie pracują nad poprawą swojego życia seksualnego.

Co zatem zrobić?

W obu przypadkach niezbędna jest rozmowa. Każdy z partnerów powinien śmiało powiedzieć o swoich potrzebach, a także o chęci otrzymania pomocy i wsparcia. Czasem wystarczy naprawdę niewiele. Wspólny wyjazd na weekend, SPA lub oglądanie filmów, aby się zrelaksować. Czasem niezbędne może się okazać zaczerpnięcie porady specjalisty, czy też wykonanie niezbędnych badań. Dobry pomysł stanowi również wzięcie środków wspomagających aktywność seksualną. Na rynku znajdziesz nie tylko viagrę, ale także preparaty zwiększające libido u kobiet. Wysokiej jakości produkty, które pozwolą ci cieszyć się udanym seksem, znajdziesz pod linkiem: https://aptekakamagra.pl/ .

Materiał zewnętrzny