Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Bełsznicka w Czyżowicach doczeka się porządnego remontu

22.04.2020 17:19 | 2 komentarze | art

Urząd Gminy w Gorzycach poinformował o tym, że wójt Daniel Jakubczyk podpisał umowę na przebudowę ul. Bełsznickiej w Czyżowicach. Wartość zadania to ponad 2 mln 833 tys. zł. Spora część tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Bełsznicka w Czyżowicach doczeka się porządnego remontu
Ul. Bełsznicka. Fot. Google Maps
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakres prac na blisko kilometrowym odcinku drogi obejmować będzie nie tylko przebudowę jezdni, ale również budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej. W czasie inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, pobocza na szerokości 0,75 m utwardzone zostaną tłuczniem kamiennym, przebudowane zostaną zjazdy do posesji. Gmina w porozumieniu z wodzisławskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji wybuduje tu również kanalizację sanitarną.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 2 mln 833 tys. zł. Zadanie ma zostać zrealizowane w tym roku. Zajmie się tym firma Trans-Wiert Duda z Gołkowice.

Co istotne w ostatnich dniach do gminy dotarła informacja, że przebudowa zostanie dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Gorzyce dostaną na ten cel 1 mln 60 tys. zł.