środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Co słychać na Rudzkiej? Starej jezdni już nie ma

22.04.2020 13:40 | 0 komentarzy | acz

Mimo protestów lokalnych przedsiębiorców remont ulicy Rudzkiej posuwa się do przodu. Stara nawierzchnia została już usunięta i trwa gruntowna przebudowa. 

Co słychać na Rudzkiej? Starej jezdni już nie ma
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Gotowe są pierwsze warstwy konstrukcyjne drogi, do końca kwietnia powinien już być widoczny jej kształt, wyznaczony przez nowo położone obrzeża chodnikowe i krawężniki – mówi Jacek Hawel, naczelnik Wydziału Dróg UM. – Przygotowane są też fundamenty pod słupy oświetleniowe oraz wykonane około 90 procent kanalizacji deszczowej na tym etapie prac budowlanych. Roboty asfaltowe powinny ruszyć pod koniec maja – dodaje.

Realizowany w tej chwili etap przebudowy drogi obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Słonecznikową za skrzyżowanie z ulicą Energetyków (ze skrzyżowaniem włącznie). Po jego zakończeniu drogowcy przeniosą się na dalszą część drogi, w kierunku ronda u zbiegu ulic Rudzka - Góreckiego - Podmiejska.

Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Rudzkiej – najdłuższej ulicy Rybnika – realizowana jest etapami od kilku lat. Fragment obecnie remontowany jest przedostatni. Po jego wykonaniu, do przebudowy zostanie jeszcze ostatni fragment drogi, od ronda u zbiegu ulic Rudzka - Góreckiego - Podmiejska do tzw. grobli na Zalewie Rybnickim.

(acz)