środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Komendant kuźniańskiego komisariatu powrócił do wodzisławskiej policji

21.04.2020 13:54 | 1 komentarz | juk, mad

Zmiany personalne nastąpiły w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl., a także w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej. Marek Ryszka żegna się z drugą jednostką i ponownie wita się z pierwszą.

Komendant kuźniańskiego komisariatu powrócił do wodzisławskiej policji
Komisarz Marek Ryszka (na zdjęciu z lewej) w towarzystwie burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy, w chwili kiedy samorząd przekazywał policjantom alkomat bezustnikowy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński zdecydował wczoraj (20.04) o zmianach kadrowych w niektórych jednostkach policji w województwie śląskim. Zmiany dotknęły również naszego regionu.

W efekcie podjętych decyzji wodzisławska komenda ma nowego pierwszego zastępcę komendanta. Został nim komisarz Marek Ryszka. Zastąpił on na tym stanowisku młodszego inspektora Grzegorza Matuszka, który z kolei zaczął pełnić obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie. Marek Ryszka ma 37 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 2006 r. Od początku swojej kariery był związany z wodzisławską komendą. Pracował m.in. w pionie kryminalnym. Przez ostatnie cztery lata był Komendantem Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej. Kto w takim razie przejmie po nim obowiązki?

Skontaktowaliśmy się z Mirosławem Szymańskim, oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu z pytaniem, kto obecnie kieruje kuźniańskim komisariatem. M. Szymański przekazał nam, że obowiązki przejął zastępca dotychczasowego komendanta, podkomisarz Jacek Musiolik. Na razie Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasz Krebs nie podjął decyzji co do zmian w kierownictwie podległego mu komisariatu w Kuźni Raciborskiej.