Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Kolejne maseczki trafią do mieszkańców Żor

21.04.2020 11:30 | 1 komentarz | AgaKa

Już dziś, 21 kwietnia wolontariusze z Żorskiego Patrolu Obywatelskiego ponownie organizują akcję rozdawania maseczek ochronnych na terenie Żor. Bezpłatne maseczki będą tym razem rozdawane na osiedlach Korfantego i Sikorskiego.

Kolejne maseczki trafią do mieszkańców Żor
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jeśli usłyszycie megafon, to będziemy my! Dziś Żorski Patrol Obywatelski po raz kolejny rozda tysiące maseczek wspaniałym seniorom – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory - koordynatorka działań Żorskiego Patrolu Obywatelskiego. Akcja rozpocznie się o godz. 10:00, a wolontariuszy będzie można spotkać na osiedlach Korfantego i Sikorskiego.

- Planujemy kolejne akcje w pozostałych dzielnicach Żor, więc mamy nadzieję dotrzeć do jak największej liczby seniorów. Naszych seniorów prosimy, aby wypatrywali nas w oknach i nie schodzili do nas przed blok. Maseczki wrzucimy do skrzynek lub położymy pakiet na wycieraczce - wszystko ze względów bezpieczeństwa – dodaje Anna Ujma.

Maseczki, które trafią do seniorów powstały dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariusz. 500 sztuk maseczek przekazała Pani Monika Mrowiec z „Manufaktury Elisabeth” w Żorach przy ul. Lutosławskiego 5, a kolejne 500 sztuk przekazał Ewangeliczny Kościół Chrześcijański. Akcję wsparli także Adrian Lepszy-Bayaraa oraz Żłobek „Planeta Maluchów”, mieszczący się przy ul. Sądowej w Żorach.

Akcja rozdawania bezpłatny maseczek odbędzie się w następujących godzinach:

- os. Korfantego – w godz. 10:00 – 12:00,

- os. Sikorskiego – w godz. 12:00 – 14:00.