środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Patrol

17.04.2020 09:07 | 0 komentarzy | żet

Informacja o interwencjach strażaków odnotowanych 16 kwietnia w Chałupkach, Krowiarkach,  Raciborzu oraz Turzu.

Zwłoki w Krowiarkach [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rankiem 16 kwietnia strażacy standardowo udali się do Chałupek, aby prowadzić tam kontrole sanitarne osób przekraczających granicę.

O godz. 14.17 odnotowali zgłoszenie o uruchomieniu czujki tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Katowickiej w Raciborzu. Na miejscu stwierdzono, że tlenek węgla uwalnia się po uruchomieniu gazowego ogrzewacza wody. Strażacy zalecili sprawdzenie urządzenia przez fachowców. Obyło się bez osób poszkodowanych.

Następnie strażacy udali się na ul. Raciborską w Turzu (godz. 16.53), aby oczyścić jezdnię z oleju hydraulicznego. Plama substancji ropopochodnej rozciągała się na długości 150 metrów. Źródłem zanieczyszczenia był uszkodzony ciągnik rolniczy. Strażacy zawodowi oraz ochotnicy zebrali olej przy użyciu sorbentu.

Godzina 17.55 to zgłoszenie o pożarze w rejonie ulicy Raciborskiej w Krowiarkach. Na miejsce skierowano zastęp zawodowców oraz dwa zastępy ochotników. Płonęła słoma na polu. Strażacy szybko ugasili pożar. Przypuszczalnie doszło tam do podpalenia.

O godz. 19.34 strażacy-ochotnicy usunęli nadłamany konar, który zwisał nad jezdnią ulicy Wita Stwosza w Zawadzie Książęcej.

Ostatnia interwencja tego dnia dotyczyła otwarcia mieszkania przy ul. Zamkowej w Krowiarkach. Lokator nie dawał oznak życia. Strażacy używając narzędzi hydraulicznych otworzyli drzwi i weszli do mieszkania. Wewnątrz natrafili na zwłoki mężczyzny w wieku około 60 lat. Widoczne było stężenie pośmiertne, dlatego też odstąpiono od czynności ratowniczych.