Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Do wszystkich domów gminy Mszana trafią maseczki. Uszyły je mieszkanki

15.04.2020 14:57 | 0 komentarzy | art

Dziś, tj. 15 kwietnia, na terenie gminy Mszana rozpoczęła się akcja roznoszenia maseczek ochronnych, których obowiązek noszenia w przestrzeni publicznej wchodzi w życie jutro 16 kwietnia. Mieszkanki gminy uszyły kilka tysięcy maseczek. Do każdego domu trafią po dwie sztuki. Roznoszą je radni gminni i członkowie rad sołeckich. 

Do wszystkich domów gminy Mszana trafią maseczki. Uszyły je mieszkanki
Mieszkanki gminy Mszana uszyły już kilka tysięcy maseczek. Na zdjęciu jedna z szyjących je pań. Fot. UG Mszana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 mieszkanek sołectwa Połomia w ciągu dwóch dni uszyło ponad 1300 maseczek ochronnych, które zgodnie z przepisami, od 16 kwietnia trzeba obowiązkowo zakładać, wychodząc z domu.

Dziś Rada Sołecka, radni, pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i wolontariusze roznoszą maseczki do każdego domu w sołectwie Połomia. Podobną akcję rozpoczęły już także Rady Sołeckie w Mszanie i Gogołowej. Za materiał płaci gmina Mszana. Do każdego domu trafią po 2 maseczki. Są one wielokrotnego użytku.

- Nie ma możliwości dostarczenia maseczki każdemu mieszkańcowi, ale te dwie na dom na pewno pomogą. Bardzo się cieszymy z inicjatywy mieszkańców i gorąco ją popieramy, finansując jako gmina zakup materiału - mówi wójt Mszany Mirosław Szymanek.

Akcja niesamowicie zmobilizowała mieszkańców. - W ciągu dwóch dni 20 krawcowych uszyło 1300 maseczek. Niektórym od tego nawału pracy popsuły się maszyny. Ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że akcja się udała. Chcemy jeszcze dziś rozdysponować wszystkie uszyte maseczki - mówi sołtys Połomi i gminna radna, Magdalena Herman.

- Zakupiliśmy 50 metrów materiału. 6 pań już szyje maseczki. Jutro pójdziemy z nimi do mieszkańców - mówi Wioleta Szotek, sołtys Gogołowej.

- My także już szyjemy, jest kilka chętnych krawcowych - mówi sołtys Mszany i radna gminna Ilona Mura.

Maseczki szyją także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. Ponad 1100 maseczek trafiło do Urzędu Gminy. Od dziś roznoszą je radni i członkowie tutejszej Rady Sołeckiej, zostawiając je w skrzynkach pocztowych. 

Jak podkreśla UG w Mszanie, coraz trudniej o materiał, a zwłaszcza o flizelinę. Jednak nawet maseczki bez wypełnienia flizeliną spełniają swoją funkcję ochronną (podobnie jak zwykły szalik czy chustka, które również dopuszczają nowe przepisy). 

Materiał na maseczki dla wszystkich sołectw skroiła firma Jerzego Konika z Połomi.