Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Nagrała piosenkę z antywirusowym przesłaniem

17.04.2020 13:00 | 1 komentarz | juk

„Pandemia, epidemia to nie koniec ludzkiego istnienia” śpiewa młoda i zdolna Oliwia. W swojej antywirusowej piosence radzi innym, by w obecnej rzeczywistości nie panikowali i zachowywali się odpowiedzialnie.

Nagrała piosenkę z antywirusowym przesłaniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

NIEBOCZOWY Oliwia Kąsek jest 17-letnią mieszkanką Nieboczów. Jest również uczennicą Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. oraz piłkarką kluby SWD Wodzisław Śl. W ciągu kilku dni została gwiazdą internetu. A to za sprawą piosenki antywirusowej, która podbiła serca słuchaczy prostym przekazem i wpadającą w ucho melodią.

Antywirusowe przesłanie

Jak przyznaje Oliwia, utwór pn. „Piosenka o koronawirusie” powstał z nudów. - Siedziałam na łóżku i taki pomysł urodził się w mojej głowie - mówi nam nastolatka. Młoda artystka w prostych słowach śpiewa o zagrożeniu epidemią koronawirusem, ale także o tym, by nie panikować i zachowywać się odpowiedzialnie. 17-latka wskazuje w swoim utworze, co można robić w tych trudnych czasach, a czego należy unikać. Oliwia mówi nam, że choć jest muzycznym samoukiem, to piosenkę zarówno w warstwie melodycznej, jak i tekstowej skomponowała samodzielnie. W jej stworzeniu inspirowała się dorobkiem zespołu Kwiat Jabłoni oraz artysty Ukeboy.

W czasie epidemii stawia na rozwój

– Epidemia zmieniła życie każdego z nas o 180 stopni. W tym również moje - przyznaje nastolatka. - Nie chodzę do szkoły, tylko uczę się zdalnie. Treningi piłkarskie również zostały odwołane. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wszyło - mówi dodając, że dzięki temu zaczęła komponować nowe utwory oraz rozwija swoje umiejętności muzyczno-wokalne. Ma również radę dla swoich koleżanek i kolegów ze szkolnych ławek. - Zacznijcie się rozwijać w całkowicie nowych kierunkach - mówi. Dodaje, że może to być np. nauka nowego języka.

Nie tylko muzyka

Okazuje się, że Oliwa jest nie tylko utalentowana muzycznie. Piłkarskich umiejętności również jej nie brakuje. Od prawie trzech lat reprezentuje barwy klubu SWD Wodzisław Śl. W swoim dorobku ma brązowy medal juniorek w piłce kobiecej i wicemistrzostwo Polski juniorek w futsalu. - Muzykować lubię równie mocno, jak grać w piłkę. Nie potrafię wskazać, która z tych dwóch pasji jest dla mnie ważniejsza - mówi nastolatka. Nagranie, gdzie Oliwia śpiewa antywirusową piosnkę, opublikowano na klubowym profilu w mediach społecznościowych. Po kilku dniach zdobyło takiego rozgłosu, że nastolatka zaprezentowała piosnkę na antenie jednego z odcinków programu TVP 2 „Pytanie na śniadanie”.

(juk)