Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Patrol

Zatrzymano sprawców kradzieży samochodu w Jastrzębiu

15.04.2020 11:54 | 0 komentarzy | acz

Jastrzębscy stróże prawa odzyskali skradzionego w miniony poniedziałek osobowego volkswagena. W niespełna pół godziny zatrzymali również sprawców jego kradzieży.

Zatrzymano sprawców kradzieży samochodu w Jastrzębiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Jastrzębscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży osobowego volkswagena z rejonu ul. Harcerskiej. Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwania pojazdu oraz osób odpowiedzialnych za jego kradzież. Stróże prawa odnaleźli miejsce, w którym złodzieje pozostawili samochód. Chwilę później sprawcy byli już w rękach policjantów. To mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju w wieku 24 i 33 lata. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Skradzione auto wróciło do właściciela. Za kradzież pojazdu grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policjanci ustalili również, że sprawcy bez konkretnego celu poruszali się po mieście, nie stosując się do przepisów ograniczających przemieszczanie się w związku ze stanem epidemii. Informacja o tym została przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może w prowadzonym przez siebie postępowaniu ukarać taką osobę grzywną w wysokości do 30 tys. zł.