Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

13.04.2020 20:00 | 12 komentarzy | mad

W Niedzielę Zmartwychwstania (12.04) m.in. ulicami Rud w Kuźni Raciborskiej przejechał samochód z Najświętszym Sakramentem. W ten sposób ks. proboszcz Sebastian Śliwiński w dobie koronawirusa błogosławił mieszkańców.

Ksiądz błogosławił mieszkańców z samochodu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna Wielkanoc różni się od wszystkich, które pamiętamy. Pandemia koronawirusa, a w związku z nią restrykcje wprowadzane przez rząd, zmusza nas do ograniczania kontaktów międzyludzkich. Częściej za to rozmawiamy ze sobą przez telefony czy komunikatory internetowe. Różni się również uczestnictwo w Mszach św., bo zamiast wizyt w świątyniach, oglądamy transmisje on-line z naszych kościołów.

W wielu parafiach księża starali się zapewnić wiernym, choć namiastkę świątecznej atmosfery. Tak było m.in. w miejscowościach* podległych parafii Wniebowzięcia NMP w Rudach. Proboszcz Sebastian Śliwiński w Niedzielę Zmartwychwstania wsiadł do samochodu i objechał miejscowości. W ten sposób dotarł do wiernych z Najświętszym Sakramentem. Błogosławił mieszkańców w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Duchownemu towarzyszyli strażacy ochotnicy. TUTAJ zdjęcia.

*Miejscowości należące do parafii: Biały Dwór, Brantolka, Jankowice, Podbiała, Przerycie, Ruda Kozielska i Stodoły.

fot. rudy-parafia.pl