Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Potężny wstrząs w regionie. Tąpnięcie na kopalni Rydułtowy

11.04.2020 13:35 | 7 komentarzy | ska

Mieszkańcy regionu około godziny 12:49 odczuli silny wstrząs. Zdarzenie szczególnie odczuwalne było w Rydułtowach, Radoszowach, Radlinie i centrum Wodzisławia Śląskiego. Jak udało nam się ustalić, do tąpnięcia doszło w kopalni Rydułtowy.

Potężny wstrząs w regionie. Tąpnięcie na kopalni Rydułtowy
fot. Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Potężny wstrząs w regionie. Tąpnięcie na kopalni Rydułtowy

- Potwierdzam wystąpienie wstrząsu na terenie ruchu Rydułtowy. Nie znamy jeszcze jego siły ani dokładnej lokalizacji. Był on silnie odczuwalny na powierzchni, jednak na dole nikt z załogi nie ucierpiał. Nie wyrządził też większych szkód - informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej S.A. 

Wstrząs był silnie odczuwalny w Rydułtowach, Niedobczycach, Radlinie, Radoszowach, Czernicy, centrum Wodzisławia i okolicznych miejscowościach. - Tak silnego wstrząsu w Radoszowach dawno nie było - piszą internauci. Według Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego amplituda wstrząsu wynosiła 3,1 w skali Richtera, a epicentrum znajdowało się na głębokości 6 km. Przyjmując margines błędu może to więc wskazywać na ruch górotworu spowodowany działalnością wydobywczą, ale także istnieje możliwośc naturalnego wstrząsu sejsmicznego.