środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Patrol

Woda z pękniętego akwarium zalała mieszkanie sąsiada

10.04.2020 09:31 | 0 komentarzy | żet

9 kwietnia strażacy wyjeżdżali do akcji tylko raz. Natomiast 10 kwietnia odnotowali już dwie interwencje. Zgłoszenia dotyczyły zalanego mieszkania w Nędzy oraz wypadku drogowego na trasie Raszczyce - Adamowice.

Woda z pękniętego akwarium zalała mieszkanie sąsiada
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 kwietnia o godz. 21.52 strażacy-ochotnicy z Kuźni Raciborskiej udali się na ul. Rudzką. Kot wszedł na drzewo i nie potrafił sam z niego zejść. Strażacy sprowadzili zwierzę na ziemię.

10 kwietnia strażacy zdążyli już interweniować dwa razy. O godz. 3.48 dwa zastępy zawodowców oraz miejscowi ochotnicy udali się na ul. Pocztową w Nędzy. Zgłaszający informował, że jego mieszkanie jest zalewane przez sąsiadkę, z którą nie ma kontaktu. Strażacy rozłożyli drabinę i pukając do okna obudzili kobietę. Wkrótce okazało się, że woda wycieka z pękniętego akwarium. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej.

Około godz. 7.00 strażacy zawodowi z Raciborza, a także ochotnicy z powiatów raciborskiego i rybnickiego udali się na drogę prowadzącą z Raszczyc do Adamowic, gdzie doszło do wypadku drogowego. Volkswagen polo wypadł z drogi. Kierujący pojazdem mężczyzna trafił do szpitala.

Przypominamy, że oprócz standardowych działań ratowniczo-gaśniczych, strażacy z Raciborza każdego dnia prowadzą również kontrole sanitarne na przejściu granicznym w Chałupkach.


Korzystając z okazji strażacy z Raciborza składają Czytelnikom Nowin życzenia błogosławionych Świąt Wielkanocnych.