Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Epidemia koronawirusa:

DPS Złota Jesień: starosta pyta Sanepid o badania dla pensjonariuszy

09.04.2020 13:56 | 2 komentarze | ma.w

- Staramy się możliwie najlepiej zabezpieczyć wszystkie nasze jednostki. Obserwuję sytuację w kraju i widzę, co się dzieje w DPS-ach, dlatego i u nas stosujemy wzmożoną uwagę wobec tej placówki - mówi nam Grzegorz Swoboda.

DPS Złota Jesień: starosta pyta Sanepid o badania dla pensjonariuszy
DPS Złota Jesień, zdjęcie archiwalne z marca 2020
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na Ostrogu, przy ul. Grzonki przebywa obecnie ponad 200 starszych osób, a to grupa szczególnego ryzyka jeśli chodzi o zakażenia COVID-19. Do tego trzeba doliczyć kilkudziesięciu pracowników Domu Pomocy Społecznej.

- Zwróciłem się do Sanepidu z zapytaniem czy jest możliwe przeprowadzenie testów na koronawirusa w takim środowisku i w jakim wymiarze. Czekamy na wytyczne - poinformował nas starosta raciborski.

Grzegorz Swoboda zapewnia, że polecił stosować środki szczególnej ostrożności w obecnym, codziennym funkcjonowaniu placówki. Ostatnio z budżetu Powiatu Raciborskiego zakupiono tam dodatkowe środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekujące.

Jak dowiadujemy się w Złotej Jesieni placówka pracuje nieprzerwanie. Wprowadzono tam jednak zakaz odwiedzin mieszkańców. - Stosujemy się do wszystkich zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i innych organów, które wyznaczają obowiązki w warunkach epidemii. Wprowadzamy rozwiązania minimalizujące kontakt bezpośredni oraz zaostrzamy rygor sanitarny - przekazała nam dyrektor DPS Małgorzata Krawczyńska.

Szefowa Złotej Jesieni podkreśla przy tym, że personel stara się ciągle dbać o pozytywną atmosferę w placówce.

- Prosimy naszych pensjonariuszy o zrozumienie sytuacji - zaznacza M. Krawczyńska.

Według przekazu z dyrekcji jednostka jest dobrze zaopatrzona w środki ochrony osobistej, ale wobec codziennych potrzeb i szybkiego ich zużycia w DPS nie kryją, że przydałoby się ich więcej.

- Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc w tym zakresie, przyjmiemy każdą darowiznę i każde wsparcie - podsumowuje dyrektorka.Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski