Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Wkrótce rusza budowa ronda przy "Mechaniku". Którędy wytyczono objazdy?

09.04.2020 13:30 | 0 komentarzy | żet

Kierowcy z Raciborza i okolic muszą uzbroić się w cierpliwość. Na dniach rozpocznie się przebudowa skrzyżowania dróg wojewódzkich 919 i 935 w Raciborzu.

Wkrótce rusza budowa ronda przy "Mechaniku". Którędy wytyczono objazdy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W rejonie skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Bosackiej w Raciborzu trwa montaż tablic informujących o tymczasowej organizacji ruchu na czas przebudowy skrzyżowania. W środę 15 kwietnia komisja odbiorowa sprawdzi to oznakowanie. - Jeśli wszystko będzie wykonane prawidłowo, nowa organizacja ruchu będzie wdrożona i wykonawca będzie mógł rozpocząć prace - poinformował nas Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Przypomnijmy, przebudowa skrzyżowania DW 919 oraz DW 935 to inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach (samorząd wojewódzki). Zamiast skrzyżowania ze światłami, powstanie tu rondo. Koszt przedsięwzięcia to 11,581 mln zł. Inwestycję wykona wyłoniona w przetargu firma Drog-Bud z Lubojenki pod Częstochową.

Na zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu czekano od kilku miesięcy. Jak poinformowano nas w Katowicach, nie wpłynęło to na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji. Budowa nowego ronda ma zostać zakończona w listopadzie tego roku.


Którędy wytyczono objazdy?

W pierwszej fazie robót ulica Bosacka zostanie zamknięta dla ruchu (możliwy będzie jedynie dojazd do posesji). Objazd zamkniętej ulicy Bosackiej (kierunek Rybnik) wytyczono ulicami Reymonta, Głubczycką, Starowiejską, Opawską, Łąkową, Dąbrowszczaków, 1 Maja oraz Rybnicką. Z tej trasy będą musieli korzystać kierowcy samochodów ciężarowych. Kierowcy samochodów osobowych będą mogli skrócić sobie objazd korzystając ze skrótów (drogi lokalne).

W załączniku publikujemy udostępniony nam przez ZDW schemat tymczasowej organizacji ruchu w pierwszej fazie robót.

Objazd [PDF]