Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Szpital w Wodzisławiu wypisuje i przenosi pacjentów

08.04.2020 19:26 | 3 komentarze | juk

Nowe informacje z Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Tamtejsza dyrekcja wypisała do domów kolejnych pacjentów, z kolei innych przenosi do okolicznych szpitali.

Szpital w Wodzisławiu wypisuje i przenosi pacjentów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś (8.04), po przeprowadzeniu postępowań epidemiologicznych w wodzisławskim PPZOZ-ie, podjęto decyzję o przeniesieniu do innych szpitali pięciu pacjentów oddziału chirurgii ogólnej oraz jednego pacjenta oddziału neurologicznego. - W innych placówkach będą kontynuować leczenie - wyjaśnia dyrektor lecznicy Krzysztof Kowalik. Ponadto jeden pacjent oddziału neurologicznego oraz jeden pacjent oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej zostało wypisanych do domów.

- Wypisy pacjentów z pozostałych oddziałów, decyzje o przeniesieniu ich do innych placówek medycznych lub o możliwości kontynuowania leczenia w szpitalu, będą podejmowane niezwłocznie po uzyskaniu wyników badań umożliwiających zakończenie postępowania epidemiologicznego w poszczególnych częściach - mówi dyrektor Kowalik. Jak tłumaczy takie rozwiązanie ma pomóc w zorganizowaniu pracy lecznicy w sytuacji, kiedy liczba pracujących osób zmalała - część personelu jest na kwarantannie, część na zwolnieniach lekarskich, część w domach czeka jeszcze na wyniki testów.

Przypomnijmy, że od 30 marca do 8 kwietnia (stan na godz. 12.30) wodzisławska lecznica pobrała 35 wymazów od tamtejszych pacjentów oraz kadry medycznej. Do tej pory spłynęło 287 wyników z laboratorium. Pozwoliło to ustalić, że 26 pacjentów oraz 37 medyków jest zakażonych koronawirusem. Kolejno 22 i 202 wyników było ujemnych. - Od pacjentów, jak i personelu medycznego pobrano kolejne próbki do badań. W dalszym ciągu trwa postępowanie epidemiologiczne, zmierzające do ustalenia, w oparciu o uzyskiwane sukcesywnie wyniki badań, kręgu osób narażonych na zakażenie - przekazuje dyrektor Kowalik.