Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Bandyta z Jastrzębia aresztowany za napady na ludzi

07.04.2020 14:14 | 3 komentarze | acz

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek policjantów i prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka podejrzanego dwukrotnie o rozbój. Mieszkaniec Jastrzębia przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy. 

Bandyta z Jastrzębia aresztowany za napady na ludzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 37-latka, który w dniu 21 marca doprowadził 30-letniego mieszkańca Jastrzebia-Zdroju do stanu bezbronności, pobił go, groził niebezpiecznym przedmiotem oraz pozbawił wolności. Agresywny mężczyzna zabrał poszkodowanemu telefon, saszetkę z dokumentami, 3 komplety kluczy do trzech pojazdów, kluczy do domu, mieszkania i warsztatu.

W dniu 3 kwietnia ten sam 37-latek pozbawił wolności 19-latka, a następnie uderzał go po całym ciele. Poprzez grożenie przedmiotem przypominającym niebezpieczne narzędzie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia tabletu, odtwarzacza mp3. Mundurowi w trakcie pracy operacyjnej ustalili, gdzie może ukrywać się mężczyzna. Zatrzymali go w jednym z mieszkań przy ulicy Poznańskiej.

Wczoraj, na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. 37-latek w okresie 3-5 kwietnia 2020 roku w Jastrzębiu-Zdroju dopuszczał się rażącego naruszenia przepisów w zakresie przemieszczania się wynikającego z obowiązujących ograniczeń i obostrzeń. Informacja o tym, że do niego doszło, została przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może w prowadzonym przez siebie postępowaniu ukarać taką osobę grzywną w wysokości do 30 000 zł.