Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Pietrowice Wielkie: tężnia ruszy później

07.04.2020 13:53 | 0 komentarzy | mad

Nowo wybudowana tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich zostanie oddana do użytku później, niż planowano. To efekt rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pietrowice Wielkie: tężnia ruszy później
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich powstała przy ulicy Bończyka, w sąsiedztwie wieży widokowej i drewnianego kościółka św. Krzyża. Inwestycję zakończono wraz z początkiem roku. Uruchomienie tężni planowano na wiosnę. Najprawdopodobniejszym miesiącem był kwiecień i okolice świąt Wielkanocnych. Kluczowa miała być w tym wypadku pogoda, jednak to finalnie pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany urzędników.

– Pierwotnie plan przewidywał uruchomienia tężni na początku kwietnia. Obecna sytuacja spowodowała jednak, że termin ten został odwołany. Na chwilę obecną nie został wyznaczony nowy termin otwarcia tężni – mówi nam sekretarz gminy Gabriel Kuczera.

Przypomnimy, że tężnia w Pietrowicach Wielkich powstała w ramach zagospodarowania terenu wokół oddanej do użytku w listopadzie 2018 roku wieży widokowej. Na zadanie pozyskano środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Dodatkowo zmian doczekał się teren wokół, bo znalazły się tam elementy małej architektury, takie jak: ławki, kosze na śmieci, stoliki do gry w szachy i chińczyka oraz stalowe stojaki na rowery. Zadanie kosztowało 252 tys. zł (90 proc. środki zewnętrzne, 10 proc. wkład gminy).Ludzie:

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie