Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Raciborzanka chciała wejść do Biedronki z własną torbą na zakupy, ale ochroniarz jej nie pozwolił. Co na to sieć?

08.04.2020 08:30 | 9 komentarzy | żet

Mieszkanka Raciborza poprosiła nas o interwencję w związku ze zdarzeniem, do którego doszło 3 kwietnia w Biedronce przy ul. Jana (Ostróg).

Raciborzanka chciała wejść do Biedronki z własną torbą na zakupy, ale ochroniarz jej nie pozwolił. Co na to sieć?
Zdjęcie poglądowe (biedronka.pl)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nasza Czytelniczka zwróciła uwagę na problem dotyczący robienia zakupów w sklepie Biedronka przy ul. Jana 3 w Raciborzu (Ostróg). 3 kwietnia chciała wejść do sklepu ze swoją torbą, tak jak zalecają służby sanitarne, jednak nie wpuszczono jej i polecono skorzystać z wózka. Odpowiedziała, że weźmie wózek, jeśli uchwyt zostanie przy niej zdezynfekowany. Pracownik sklepu poinformował ją, że czegoś takiego nie robi się w tym sklepie. W rozmowie z Nowinami kobieta zauważyła, że taka praktyka może sprzyjać przenoszeniu bakterii i wirusów z uchwytu wózka na klientów oraz produkty w sklepie.

W związku z tym zwróciliśmy się do sieci Biedronka z prośbą o komentarz do powyższej sytuacji, tj. czy faktycznie taka jest polityka sieci, czy też w przypadku tego konkretnego sklepu doszło do złamania reguł bezpieczeństwa?

- W sklepach sieci Biedronka od dawna możliwe jest korzystanie z własnej torby na zakupy i rozwiązanie to jest przez niektórych naszych klientów praktykowane. Oczywiście należy pamiętać, by wyłożyć wszystkie towary na taśmę, a jeśli posiada się artykuły z innych sklepów, by posiadać dowód ich zakupu. W tym wypadku pracownik ochrony sklepu udzielił więc klientce błędnej informacji, za co przepraszamy. Przypomnieliśmy te zasady załodze sklepu przy ul. Jana 3 w Raciborzu - odpowiedział nam Marcin Weznerowicz, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialny m.in. za sklepy Biedronki w Raciborzu.

Jednocześnie przedstawiciel sieci podkreślił, że kosze i wózki sklepowe w Biedronce są regularnie czyszczone przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy, a obecnie ich czystość sprawdzana jest z jeszcze większą uwagą. Profilaktycznie zlecono także częstsze ich czyszczenie.

- W placówce przy ul. Jana 3 ostatnia specjalistyczna dezynfekcja odbyła się 31 marca br., a dodatkowe czyszczenie koszyków i wózków przez pracowników – 3 kwietnia* - dodał M. Weznerowicz.


* A więc w dniu, kiedy doszło do opisanej przez Czytelniczkę sytuacji.