Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

"Tęsknimy za Wami". Wzruszająca inicjatywa księży z Wodzisławia Śl.

06.04.2020 16:32 | 12 komentarzy | juk

Księża jednej z wodzisławskich parafii nie ukrywają, jak trudna jest sytuacja, kiedy na odprawianych przez nich mszach nie ma wiernych. Tęsknotę za swoimi parafianami pokazali w niezwykły sposób.

"Tęsknimy za Wami". Wzruszająca inicjatywa księży z Wodzisławia Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z zarządzeniem metropolity katowickiego abp Wiktora Skowrca msze święte na terenie archidiecezji odbywają się bez udziału wiernych. To efekt epidemii koronawirusa. W związku z tym wiele parafii zdecydowało się na transmisje eucharystii w internecie. Tak też zrobiła wodzisławska parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Podczas wczorajszej (5.04) transmisji eucharystii tamtejsi księża wyrazili solidarności z wiernymi, którzy nie mogą razem z nimi uczestniczyć we mszy świętej. Po jej zakończeniu kapłani wzięli do rąk kartki, z których wspólnie ułożyli zdanie: "Tęsknimy za Wami".

- Przesyłam wraz z pozostałymi duszpasterzami, serdeczne pozdrowienia wszystkim drogim naszym Parafianom, przekazując wyrazy jedności i zapewniając was o naszej modlitwie. Sam również proszę o modlitwę za nas - mówi proboszcz parafii pw. WNMP Bogusław Płonka. - Życzę wszystkim pokoju serca, a nade wszystko zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Pozdrawiam szczególnie chorych i strapionych, pamiętamy o was w modlitwie - dodaje.