Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Nowi dzielnicowi już służą mieszkańcom

05.04.2020 19:00 | 2 komentarze | ska

Dwóch nowych dzielnicowych przyjęło swoje obowiązki w Komisariacie Policji w Pszowie. Objęli rejony 3 i 4 , czyli Krzyżkowice i Oś. Kościuszki.

Nowi dzielnicowi już służą mieszkańcom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PSZÓW Zmiany w Komisariacie. Mieszkańcy mogą poznać dwóch nowych dzielnicowych, którzy będą pomagać im w rozwiązywaniu problemów. Zmiana nastąpiła m.in. na Oś. Kościuszki oraz w Krzyżkowicach.

Nowi dzielnicowi w Policji służą od kilku lat. - Pracuję w Pszowie już ósmy rok. Myślę, że część mieszkańców już zdążyła mnie poznać – mówi sierż. szt. Sebastian Sobczyk, który przejął rejon nr 4 (Krzyżkowice) od dzielnicowego, który przeszedł na emeryturę. Choć pan Sebastian nie miał wcześniej doświadczenia jako dzielnicowy, dobrze wie, jakie mogą być problemy i uwagi mieszkańców. Wcześniej pracował w wydziale konwojowym i zespole patrolowym - Kontakt społeczny jest dobry i myślę, że będzie się nam dobrze współpracowało z mieszkańcami Krzyżkowic – podkreśla Sebastian Sobczyk. Co robi w czasie wolnym od służby? Pasjonuje się fotografią. Wystawiał już swoje zdjęcia m.in. podczas Rybnickiego Festiwalu Fotografii. Szczególnie interesuje go fotografia nocna. Z kolei mieszkańcy mogą spotkać go po służbie, kiedy uprawia jogging.

Drugim nowym dzielnicowym w Pszowie jest sierż.szt. Jacek Michalik. Obsługuje rejon nr 3, czyli Oś. Kościuszki i ulice przyległe. - Zaczynam jako dzielnicowy. Do 1 marca byłem policjantem Zespołu Patrolowego KP w Rydułtowach i po konkursie awansowałem na stanowisko dzielnicowego w Komisariacie Policji w Pszowie. Kilku mieszkańców zdążyło mnie już poznać. Niektórzy zapoznali się z moimi danymi na stronie internetowej Komendy Powiatowej . To pokazuje, że mieszkańcy są świadomi i interesują się lokalnymi sprawami – mówi sierż. szt. Jacek Michalik. Wcześniej w Rydułtowach obsługiwał m.in. Osiedle Orłowiec i ul. Plebiscytową, czyli również osiedla. W wolnym czasie pasją dzielnicowego jest ornitologia. Szczególnie upodobał sobie obserwacje ptaków na stawach Wielikąt w gminie Lubomia, a raz do roku odwiedza Rozlewiska Biebrzańskie, gdzie zobaczyć można ciekawe gatunki. - Wyjeżdżam też w Tatry, szczególnie aby zobaczyć orła przedniego. Oprócz tego, chyba jak większość mężczyzn, jestem fanem piłki nożnej. Gram również amatorsko z kolegami w siatkówkę – mówi nam Jacek Michalik.

Szymon Kamczyk


Rejon nr 3, którym teraz zajmuje się sierż. szt. Jacek Michalik to obszar obejmujący: Osiedle Kościuszki, ulice: Długosza, Dygasińskiego, Łąkową, Karola Miarki, Kusocińskiego, Lipową, Łukasiewicza, Rodakowskiego, Skwary, Staffa. Łącznie to 474 domów i bloków, w których mieszka 2528 mieszkańców.

Kontakt do dzielnicowego: tel. 32 414 56 23, 723 653 949

Rejon nr 4, obsługiwany przez sierż. szt. Sebastiana Sobczyka obejmuje ulice: Andersa, Armii Krajowej, Cisową, Daleką, Dolną, Dożynkową, Dworską, Grota Roweckiego, Gospodarczą, Jaskółczą, Jesionową, Kolberga, Szkolną, Krzyżkowicką, Kalwaryjską, Krzyżową, Lubomską, Łanową, Okrzei, Zieloną, Żużlową i Workową. To łącznie 731 domów i 2919 mieszkańców.

Kontakt do dzielnicowego: tel. 32 414 56 22, 723 654 391