Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Ambitny plan remontów dróg powiatowych

06.04.2020 07:00 | 0 komentarzy | juk

Prawie 120 mln zł kosztować mają zaplanowane na kilka lat remonty dróg i skrzyżowań w powiecie wodzisławskim. Ale jest jeden istotny warunek tego planu – wsparcie rządowe.

Ambitny plan remontów dróg powiatowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

POWIAT Powiat wodzisławski ma plan na remont swoich dróg na najbliższe sześć lat. Szacunkowy koszt wszystkich zadań to prawie 120 mln zł. - To nasz plan, ambitny plan rozwoju sieci dróg powiatowych, który mam nadzieję uda się zrealizować - mówi Leszek Bizoń, starosta wodzisławski. Realizacja pojedynczych inwestycji uzależnione jest od pozyskania pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. Wówczas każdorazowo połowę kosztów zadania ma pokryć to dofinansowanie. Resztę pieniędzy mają po połowie dołożyć powiat i miasto, na którego terenie znajduje się planowana do remontu droga.

W bieżącym roku mają być remontowane dwie drogi. Pierwsza to ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach. Chodzi o nieco ponad kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do mostu nad rzeką Nacynką. Koszt szacunkowy inwestycji to 4,1 mln zł. Na przełomie 2020 i 2021 r. ma być remontowana ul. Traugutta w Pszowie. Przebudowa dotyczy prawie kilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Szacunkowy koszt zadania to 6,5 mln zł. - Oba zadania oczekują na podpis premiera Mateusza Morawickiego - informuje Leszek Bizoń.

W przyszłym roku powiat planuje przebudować skrzyżowanie ul. 1 Maja z ul. Graniczną w Gołkowicach. Szacunkowy koszt inwestycji to milion zł. Następnym zadaniem realizowanym na przełomie 2021 i 2022 r. ma być remont ul. Raciborskiej na terenie Bełsznicy i Rogowa. Zakres inwestycji zakłada modernizację 2-kilometrowego odcinka od skrzyżowania z ul. Czyżowicką w Bełsznicy do skrzyżowania z ul. Sportową w Rogowie. Remont ma kosztować około 15 mln zł.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski