Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Poseł Grzegorz Matusiak komentuje informacje o wyborach korespondencyjnych

03.04.2020 11:42 | 7 komentarzy | ska

Poseł z Jastrzębia-Zdroju Grzegorz Matusiak zapytany przez nas o pomysł wyborów korespondencyjnych w maju odpowiada, że to jeden z elementów walki o bezpieczeństwo Polaków w walce z koronawirusem. 

Poseł Grzegorz Matusiak komentuje informacje o wyborach korespondencyjnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poseł Grzegorz Matusiak komentuje informacje o wyborach korespondencyjnych

Jakie jest zdanie posła z Jastrzębia-Zdroju na temat pomysłu wyborów korespondencyjnych dla wszystkich w maju?

- Kwestia wyborów korespondencyjnych 10 maja będzie procedowana na dzisiejszym posiedzeniu sejmu. Będzie zgłoszona nowelizacja. Dziś żyjemy w odmiennych realiach i sytuacja, której szukamy rozwiązania jest podyktowana działaniami ograniczającymi zarażenia koronawirusem. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa komisji i osób, które będą głosować. Polska podejmując szybsze kroki od pozostałych, ma niższą liczbę zachorowań. To jest dziś walka o to, aby osoby z gorszym stanem zdrowia miały szansę na leczenie w szpitalu. Chodzi o to, aby osoby, które nawet mogą mieć koronawirusa, ale dobrze się czują, poprzez pozostanie w domu dawały szansę szpitalom, ratownikom medycznym na pomoc dla osób z gorszym przebiegiem choroby. Zaplanowanie wyborów w całości w trybie korespondencyjnym jest jedną z tych form organiczania niebezpieczeństwa – podkreśla Grzegorz Matusiak, poseł PiS z Jastrzębia-Zdroju. 

Przypomnijmy, wczoraj do mediów wyciekł pomysł PiS w temacie przeprowadzenia wyborów prezydenta RP w maju wyłącznie w formie korespondencyjnej na terenie całej Polski. Dzisiaj posłowie pochylą się nad tym projektem.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Piszcie w komentarzach!

Ludzie:

Grzegorz Matusiak

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm