środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Potwierdzono zakażenie koronawirusem w gorzyckim DPS-ie

03.04.2020 11:22 | 3 komentarze | art
Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 13:08

TEKST AKTUALIZOWANY

Na terenie Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach potwierdzono wystąpienie zakażenia koronawirusem. 

Potwierdzono zakażenie koronawirusem w gorzyckim DPS-ie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Informację tę potwierdziliśmy u źródła. - Tak, mamy wystąpienie koronawirusa na terenie placówki - mówi Maria Janeta, zastępca dyrektora DPS im. Jana Pawła II w Gorzycach. Dopytywana dodaje, że chodzi o mieszkańca DPS-u.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu, pod które podlega DPS w Gorzycach, mieszkaniec z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, był pacjentem oddziału chirurgii wodzisławskiego szpitala. - Dyrekcja DPS-u już jakiś czas temu w trosce o dobro mieszkańców przyjęła procedurę, że po każdej hospitalizacji i powrocie mieszkańca DPS-u ze szpitala, trafia on najpierw do izolatki, a obsługujący go pracownicy mają zachować szczególną ostrożność. Tak też było w tej sytuacji. Pacjent wrócił z wodzisławskiego szpitala 27 marca, z oddziału chirurgii ogólnej. Został umieszczony w izolatce. Kiedy okazało się, że na chirurgii wystąpił koronawirus, mieszkańcowi pobrano wymaz do testu. Wynik okazał się pozytywny - mówi Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Jak dodaje, wszystkim pracownikom, którzy mieli kontakt z zakażonym, zostaną wykonane testy na obecność koronawirusa. 

Zakażony pacjent jest w trakcie przewożenia do szpitala zakaźnego w Raciborzu.

Statutowo DPS w Gorzycach mieści 218 mieszkańców. - Pozostali mieszkańcy nie wykazują na razie objawów zakażenia koronawirusem. Trzeba tu pochwalić zapobiegliwość dyrekcji DPS-u, która miała wyczucie i odizolowała wracającego ze szpitala mieszkańca od reszty mieszkańców - podkreśla Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Jak dodaje, w stałym kontakcie z DPS-em w Gorzycach pozostaje Wydział Rodziny i Polityki Społecznej ŚUW w Katowicach.