Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Wójt Rybka o wyborach prezydenckich: obecnie nie ma sprzyjających warunków

06.04.2020 07:00 | 5 komentarzy | mad

Włodarz Rudnika Piotr Rybka (na zdj.) jest zdania, że na obecną chwilę nie ma sprzyjających warunków na zorganizowanie wyborów prezydenckich w zaplanowanym terminie, czyli 10 maja. Wójt wskazuje na zagrożenie zakażenia się wyborców oraz członków komisji koronawirusem.

Wójt Rybka o wyborach prezydenckich: obecnie nie ma sprzyjających warunków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Na obecną chwilę warunki nie są zbyt ciekawe, aby móc przeprowadzić wybory prezydenckie. Na pewno nie byłoby to zbyt bezpieczne – mówi Piotr Rybka.

Zdaniem wójta są także małe szanse, że zagrożenie zakażenia minie do 10 maja. – Nie ma raczej na to szans – przyznaje w rozmowie z Nowinami.

Piotr Rybka dostrzega również problem z naborem członków do komisji wyborczych. – Wydaje mi się, że osoby, które miałyby zasiąść w tych komisjach, czułyby obawy, że mogłyby się zakazić – przypuszcza włodarz, dodając, że obecnie wybory są trudnym tematem z uwagi na koronawirus. – To trudna decyzja, w którą stronę pójść. Ja bym jednak poszedł w stronę, aby te wybory przenieść, z tym że podkreślam, że na chwilę obecną. Obecnie nie byłbym pewien, że nic się nie stanie – dodaje włodarz. Zauważając również, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rządzących krajem, a gmina zgodnie z nałożonymi na nią obowiązkami, będzie wykonywać odgórne polecenia.


Wkrótce zaprezentujemy stanowiska kolejnych włodarzy poszczególnych gmin powiatu raciborskiego.


Czytaj również: Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.