Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Już 45 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w wodzisławskim szpitalu! Placówka zamknięta

02.04.2020 21:55 | 86 komentarzy | art
Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 09:19

TEKST AKTUALIZOWANY

Jak informowaliśmy 1 kwietnia, u jednego z pacjentów oddziału chirurgii wodzisławskiego szpitala, przywiezionego tam 17 marca z terenu powiatu raciborskiego, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Badaniom na jego obecność poddano osoby, które na wskutek kontaktu z pacjentem mogły ulec zakażeniu. Wcześniej informowaliśmy o co najmniej 30 zakażonych osobach. Liczba ta wzrosła już do 45 osób. 

Już 45 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w wodzisławskim szpitalu! Placówka zamknięta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak powiedział nam dyrektor PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Krzysztof Kowalik, obecnie (stan na godz. 00.05 - 3 kwietnia) potwierdzono zakażenie u 45 osób w wodzisławskim szpitalu. - 20 osób to pacjenci oddziału chirurgii, a 25 osób to personel medyczny, w tym 1 anestezjolog - wyjaśnia Krzysztof Kowalik

Jak dodaje, liczba to może nie być ostateczna. Pobrano 71 wymazów. Kolejne wyniki będą dopiero w systemie się ukazywać. - Obecnie jesteśmy w trakcie postępowania epidemiologicznego, mającego na celu zapobieżenie dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa - wyjaśnia Kowalik.

Z tego też powodu zapadła decyzja o zamknięciu szpitala dla nowych pacjentów tj. o zawieszeniu przyjmowania nowych pacjentów. - Zawieszone są przyjęcia na izbach przyjęć, zarówno w Wodzisławiu, jak i Rydułtowach, a także na wszystkich oddziałach szpitalnych, za wyjątkiem pediatrii w Rydułtowach, która znajduje się w oddzielnym budynku. Czynna pozostaje też świąteczna opieka medyczna w Wodzisławiu i Rydułtowach - mówi Kowalik.