Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

Patrol

Pijany nastolatek w BMW skosił latarnię

02.04.2020 16:42 | 0 komentarzy | acz

Blisko dwa promile miał w wydychanym powietrzu kierowca bmw, który wczoraj spowodował kolizję. 19-latek nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie za kierownicą i uderzył w trzy znaki drogowe oraz latanię.

Pijany nastolatek w BMW skosił latarnię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj po 20.00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 19-letniego mieszkańca Żor, który wsiadł za kierownicę bez uprawnień, mając w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Jak ustalili nastolatek, jadąc ulicą Boryńską i zbliżając się do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w znaki drogowe, a następnie w latarnię. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak kierowca wykazał się zupełnym brakiem wyobraźni.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 19-latkowi grozi teraz wysoka kara grzywny i nawet do 2 lat więzienia. Odpowie też za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Z pewnością też znacznie wydłuży się czas kiedy to będzie mógł starać się o uprawnienia do kierowania pojazdami.
(acz)