Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Jak otrzymać tani kredyt hipoteczny?

01.04.2020 14:17 | 0 komentarzy | MK

Marzenia o własnym domu czy mieszkaniu zrealizować można za pomocą kredytu hipotecznego. Wzięcie dużej pożyczki to zawsze duża odpowiedzialność i obciążenie dla portfela, dlatego konieczne jest dokładne przemyślenie oferty banków. Dowiedz się jak zmniejszyć koszty hipoteki i na co zwrócić uwagę przy staraniu się o kredyt hipoteczny.

Jak otrzymać tani kredyt hipoteczny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. Tani kredyt hipoteczny — jak go uzyskać?
2. Kredyt mieszkaniowy — jaki wybrać?

Tani kredyt hipoteczny — jak go uzyskać?

Kredyt mieszkaniowy to najczęściej wieloletnie zobowiązanie. Warto zadbać zatem, aby opłaty z nim związane stały się jak najmniej dokuczliwe, a sam kredyt niższy. Kluczowy jest wybór odpowiedniej, dopasowanej do własnej potrzeb oferty, ale nie tylko. Istnieje jeszcze kilka innych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać tańszy kredyt hipoteczny. Jedną z nich jest wkład własny. Im wyższy, tym korzystniejsze staje się wzięcie kredytu mieszkaniowego. Jednocześnie warto pamiętać, że obecnie minimalna wymagana kwota wkładu własnego to 20% wartości nabywanej nieruchomości. Zaoszczędzić można również, skracając czas spłaty zobowiązania. Jednocześnie należy pamiętać, że wpływa to na zdolność kredytową. Przy staraniu się o pożyczkę pod uwagę brana jest również historia kredytowa. Najlepiej postarać się o terminową spłatę wszystkich zobowiązań oraz kart kredytowych. Warto wiedzieć, że zarówno pozytywna historia kredytowa, jak i wysoki wkład własny stanowią dobrą podstawę do negocjacji warunków umowy z bankiem i dają szansę na uzyskanie taniego kredytu mieszkaniowego.

Kredyt mieszkaniowy — jaki wybrać?

Wbrew pozorom nie wszystkie oferty bankowe są do siebie podobne. Wręcz przeciwne, zależne od różnych czynników propozycje instytucji finansowych różnić mogą się od siebie w znacznym stopniu. Dzięki temu znaleźć można kredyt najbardziej dopasowany do własnych możliwości finansowych. Samodzielne szukanie najlepszych ofert banków jest jednak czasochłonne, z tego powodu wiele osób korzysta z pomocy doradców kredytowych. To jednak niejedyna droga. W łatwy i szybki sposób wymarzoną ofertę można znaleźć samodzielnie, korzystając z rankingu kredytów online, takiego jak https://domkredytowy.pl/najtanszy-kredyt-hipoteczny/. Daje to możliwość porównania najważniejszy parametrów pożyczki: oprocentowania, Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, wysokości raty, prowizji, a także całkowitej kwoty do spłaty. Intuicyjny kalkulator kredytowy umożliwia wprowadzenie własnych danych, a tym samym otrzymanie na własnym przykładzie konkretnych informacji dotyczących kosztów pożyczki i czasu kredytowania.

Materiał zewnętrzny