Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Dementujemy plotki. Nie ma koronawirusa w powiecie wodzisławskim

31.03.2020 12:54 | 8 komentarzy | juk

Czy na terenie powiatu wodzisławskiego odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem? Wyjaśniamy wątpliwości.

Dementujemy plotki. Nie ma koronawirusa w powiecie wodzisławskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś (31.03) o godz. 10.00 Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował o kolejnych zakażonych koronawirusem. Łącznie w ciągu ostatnich 12 godzin wykryto 27 nowych zakażeń w naszym województwie. Podano również, że jedną z tych osób jest młoda kobieta, która w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej pod nadzorem służb sanitarnych w Wodzisławiu Śl. Część internautów czytająca tą informację uznała, że kobieta pochodzi z powiatu wodzisławskiego.

- Nawiązując do porannej informacji Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach z godz. 10:00, informujemy, że na terenie powiatu wodzisławskiego dotąd nie stwierdzono przypadku osoby zakażonej koronawirusem SARS-CoV-2 - przekazują urzędnicy z wodzisławskiego starostwa. Przypominają, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej (PSSE) w Wodzisławiu Śl. nadzoruje nie tylko powiat wodzisławski, ale również miasto Jastrzębie-Zdrój. Dlatego przypadek młodej kobiety dotyczy właśnie tamtego rejonu.


Każdego dnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej (PSSE) w Wodzisławiu Śl. publikuje na swojej stronie internetowej tradycyjny raport związany z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Stan na wczoraj (30.03) na godz. 14.00 to:
- liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną – 24
- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 4
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 243.