Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Polowy o wyborach prezydenckich: samorząd musi wypełnić swoje zadania

30.03.2020 16:52 | 24 komentarze | ma.w

Pytany o komentarz do stanowisk, jakie zajęli w sprawie majowych wyborów Prezydenta RP włodarze Wodzisławia Śląskiego i Rybnika, prezydent Raciborza mówi, że podchodzi do tych opinii ze spokojem. Wskazuje na roztropne jego zdaniem postępowanie organów państwowych wobec epidemii COVID-19.

Polowy o wyborach prezydenckich: samorząd musi wypełnić swoje zadania
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy. zdj. FB prezydenta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent miasta traktuje organizację przez samorząd wyborów w Raciborzu jako zobowiązanie oparte na prawie. - Gmina musi je przeprowadzić, takie są przepisy - zaznacza. Polowy informuje, że urząd miasta wykonuje działania przewidziane w kodeksie wyborczym. - Toczą się na bieżąco - przekonuje. Według prezydenta miasta rządzący państwem nie pozwolą na przeprowadzenie wyborów prezydenckich jeśli będą podejrzewali, że te mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa członków komisji i wyborców. - Działania państwowe wobec pandemii koronawirusa moim zdaniem dowodzą roztropności rządu, który wyprzedził wiele rozwiązań stosowanych w innych krajach Europy dopiero teraz - podkreśla Dariusz Polowy. Włodarz wierzy w "odpowiedzialność i dbałość rządzących o bezpieczeństwo obywateli".

Pytany, czy on sam zasiadłby w komisji wyborczej, której przyjdzie działać w warunkach epidemii, prezydent odparł, że byłoby to nietaktem by osoba w pewnym stopniu nadzorująca przebieg wyborów, jednocześnie brała w nich udział. Sądzi, że to sytuacja należąca do zdecydowanej rzadkości, żeby urzędujący prezydent miasta pełnił funkcję członka komisji wyborczej. Gdy poprosiliśmy D. Polowego o odniesienie się do opinii prezydenta Rybnika, który stwierdził, że organizowanie wyborów czasie epidemii jest "niemoralne i nieprzyzwoite" ten odparł jedynie, że zaskoczył go fakt, że infografika przygotowana do zobrazowania opinii Piotra Kuczery została sporządzona przez służby miejskie.Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza