Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Pilne zakupy sprzętu na potrzeby szpitala zakaźnego. Sfinansowało je starostwo

30.03.2020 15:00 | 3 komentarze | ma.w

Wydłużający się czas oczekiwania na wyniki oznaczenia koronawirusa w szpitalu zakaźnym na Gamowskiej był powodem pilnego zakupu komputera z wielofunkcyjnym skanerem na potrzeby placówki.

Pilne zakupy sprzętu na potrzeby szpitala zakaźnego. Sfinansowało je starostwo
Starosta raciborski Grzegorz Swoboda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwudniowy, czasem dłuższy okres oczekiwania na te wyniki był problematyczny nie tylko dla pacjentów, ale i szpitala, gdzie każde łóżko oddziału zakaźnego ma istotne znaczenie. - Gdy ten problem mi zgłoszono, zdecydowałem natychmiast o wydatkowaniu ok. 5 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego na potrzeby szpitala zakaźnego i miejscowego Sanepidu. Szef zarządzania kryzysowego w powiecie Krzysztof Szydłowski zrealizował to od strony formalnej - powiedział nam włodarz powiatu.

Raciborska lecznica ma podpisane umowy na wykonywanie badań oznaczenia koronawirusa przez placówki w Katowicach i Wrocławiu. Zajmuje to zwykle dwa dni, czasem nawet dłużej. Czy nie można tych badań przeprowadzać na miejscu? Przecież na Gamowskiej jest laboratorium analityczne. Do tego potrzebne byłoby doposażenie szpitalnego laboratorium. Samorząd mógłby to zrobić, starosta jest gotów do poniesienia takiego wydatku. - Potrzebny byłby do tego personel, a z tym nie ukrywam, może być kłopot - zaznacza Grzegorz Swoboda starosta raciborski.

Dyrektor szpitala Ryszard Rudnik dodaje, że na razie lecznica z Gamowskiej nie ma tylu pacjentów, aby potrzebne było dynamiczne w czasie oznaczanie koronawirusa. Aktualnie czeka na to 11 osób w oddziale zakaźnym szpitala jednoimiennego.Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski