środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wodzisławskie starostwo zamyka drzwi dla petentów

30.03.2020 14:09 | 5 komentarzy | juk

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa do odwołania wodzisławskie starostwo zawiesza przyjęcia interesantów. - Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie dla wyjątkowości zaistniałej sytuacji - przekazują powiatowi urzędnicy.

Wodzisławskie starostwo zamyka drzwi dla petentów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W obliczu zagrożenie epidemiczne, od dzisiaj (30.03) do odwołania wszystkie siedziby Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. zostają zamknięte dla osób z zewnątrz. Dostęp do budynków będą mieli wyłącznie klienci umówieni wcześniej telefonicznie.

Korespondencję wymagającą uzyskania potwierdzenia wpływu urzędnicy proszą nadawać w placówkach pocztowych listem poleconym lub za potwierdzeniem odbioru. - Zachęcamy do załatwiania spraw w urzędzie drogą elektroniczną bez wychodzenia z domu, korzystając z ePUAP lub systemu SEKAP - mówi Wojciech Raczkowski, kierownik biura komunikacji społecznej i informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że w tym celu należy posiadać profil zaufany. Można go założyć w bankowości elektronicznej w większości polskich banków .

Z kolei dokumenty, wnioski, pisma niewymagające urzędowego potwierdzenia urzędnicy proszą o wrzucanie do pojemnika ustawionego na terenie zadaszonego dziedzińca od strony ul. Pszowskiej - między budynkami starostwa i wodzisławskiego urzędu miasta.

Inaczej wygląda sytuacja, która wymaga osobistej obecności w starostwie np. by móc odebrać tablice rejestracyjne. - W takim wypadku prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne - przekazuje Wojciech Raczkowski. Wykaz telefonów dostępny na stronie internetowej starostwa.