Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Szósta ofiara koronawirusa na Śląsku, osiem nowych zakażeń

30.03.2020 09:46 | 1 komentarz | ż

W tyskim szpitalu zmarła mieszkanka Zabrza. Łączna liczba zakażeń koronawirusem w województwie śląskim wzrosła do 203.

Szósta ofiara koronawirusa na Śląsku, osiem nowych zakażeń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie żyje 83-letnia mieszkanka Zabrza.  Kobieta zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do szpitala trafiła 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia.

W województwie śląskim odnotowano kolejnych osiem zakażeń koronawirusem. Na zwolnieniu lekarskim był mężczyzna w średnim wieku, gdy wystąpiły objawy koronawirusa. Stan zdrowia jest dobry, a służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia.

Także niepokojące objawy wystąpiły u kobiety z powiatu tarnogórskiego, która przebywała na L4. Nieustalone jest źródło zakażenia.

W pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji. Mieszkanka powiatu będzińskiego była źródłem zakażenia osoby z najbliższego otoczenia - mężczyzny w sile wieku, u którego wystąpiły dokuczliwe objawy Covid-19.

Również w miejscu pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która leczy się w domu, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.

Bytomscy inspektorzy sanitarni ustalają także jak doszło do zakażenia kobiety w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej.

W trakcie dochodzenia są także służby sanitarne z Rudy Śląskiej, które badają okoliczności zakażenia kobiety w sile wieku.

W miejscu pracy prawdopodobnie zakaziła się kobieta w średnim wieku, która kuruje się w domu pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, oprac. ż