Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Z wersalką zamiast do PSZOK-u to do rowu

29.03.2020 19:19 | 3 komentarze | mad

Na Facebooku sołectwa Krowiarki (gm. Pietrowice Wielkie) opublikowano zdjęcia przydrożnych, zaśmieconych rowów. Wśród odpadów znajduje się m.in. stara wersalka i telewizor.

Z wersalką zamiast do PSZOK-u to do rowu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Zachodzę w głowę, dlaczego skoro już komuś chciało się załadować śmieci do auta lub na przyczepę, nie pojechał z nimi we właściwym kierunku, tj. do PSZOK-u? – zastanawia się administrator strony. Polecając przy tym znajdujący w stolicy Gminy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych* przyjmujący od mieszkańców nieodpłatnie śmieci. Również gabaryty.

– Takie nielegalne wysypiska naprawdę nie muszą powstawać – apelują przedstawiciele sołectwa.

Przypomnijmy, to kolejne w ostatnim czasie dzikie wysypisko, o którym mówi się w Pietrowicach Wielkich. Nie tak dawno na podobny problem zwracał uwagę sołtys, a zarazem radny Lekartowa Piotr Parys. Samorządowiec odkrył niechlubne miejsce pomiędzy sołectwem, w którym mieszka a sąsiednimi Samborowicami (czytaj więcej: 25 lat w piekle za podrzucanie śmieci).

*Należy jednak pamiętać, że w związku z zagrożeniem rozpowszechniania się koronawirusa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pietrowicach Wielkich został zamknięty od 16 marca do odwołania. Więcej TUTAJ.

fot. Sołectwo Krowiarki/FB

Ludzie:

Piotr Parys

Piotr Parys

Radny gminy Pietrowic Wielkie