Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Budynek w Rudyszwałdzie z szansą na nagrodę

29.03.2020 15:41 | 0 komentarzy | d

Ruszyła XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego pn. „Modernizacja Roku i Budowa XXI w”. Gmina Krzyżanowice w tegorocznej edycji zgłosiła budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie.

Budynek w Rudyszwałdzie z szansą na nagrodę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budynek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie został wybudowany dla społeczności lokalnej w obszarze transgranicznym przy granicy z Czechami oraz dla realizacji działalności ochotniczej straży pożarnej, koła gospodyń wiejskich, rad - sołeckiej i parafialnej, świetlicy młodzieżowej oraz innych organizacji o charakterze lokalnym [TUTAJ relacja z otwarcia obiektu].

- Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej mieszanej i całkowicie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowo powstały budynek służy dla dobra wspólnego mieszkańców całej społeczności wiejskiej sołectwa Rudyszwałd, jak również dla wszystkich mieszkańców gminy Krzyżanowice i gmin ościennych w tym czeskich sąsiadów. Przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz zwiększa atrakcyjność miejscowości poprzez podniesienie jakości kulturowego i artystycznego życia mieszkańców – przekazują krzyżanowiccy urzędnicy, zachęcając do głosowania.

Głosowanie prowadzone jest TUTAJ