Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Czy prezydent Polowy sprawdzi w sklepach zabezpieczenia przed koronawirusem?

28.03.2020 12:49 | 3 komentarze | ma.w

To jedna z uwag, która padła w dyskusji na posiedzeniu Konsultacyjnej Rady Gospodarczej w magistracie. Przedsiębiorcy mówili 26 marca, jak Miasto może im pomóc w czasie zagrożenie epidemią.

Czy prezydent Polowy sprawdzi w sklepach zabezpieczenia przed koronawirusem?
Dariusz Polowy ze swym koalicjantem Michałem Fitą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na telekonferencji urzędników, radnych i lokalnych biznesmenów padły spostrzeżenia, że nie we wszystkich placówkach handlowych zachowane są środki ostrożności. Padło, że nie ma dobrych przykładów, brakuje masek, płynów dezynfekujących czy rękawiczek, a ekspedientki biorą i wydają klientom pieniądze.

Szef rady Ireneusz Burek zasugerował, by służby Miasta czy Powiatu monitorowały sklepy w zakresie zachowania środków bezpieczeństwa, bo "tego się nie widzi".

Włodarz miasta uczestniczący w obradach przypomniał, że samorząd działa w oparciu o przepisy prawa, a to nie przewiduje dyscyplinowania przez Miasto przestrzegania środków bezpieczeństwa w sklepach.

- Nie mamy uprawnień do kontroli. Możemy jedynie prosić i przypominać o tym co ważne w tych czasach - wyjaśnił Dariusz Polowy.

Prezydent miasta podkreślił, że zachowanie odpowiedniego dystansu między klientami to jedynie zalecenie, a nie przepis prawa. Podobnie temat czy ktoś nosi maseczkę lub stosuje inne środki bezpieczeństwa. - Strażnik miejski nie ma uprawnień, aby takie rzeczy sprawdzać - skwitowała głowa miasta.Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza