Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Marek Migalski skrytykował Michała Wosia jako ministra. Poszło o plakaty na ścianie

28.03.2020 11:55 | 3 komentarze | ma.w

Michał Woś, występując w TVN24, łączył się ze studiem telewizyjnym ze swego mieszkania. Na ścianie wisiały plakaty z Wilnem i Lwowem. Zdaniem Migalskiego minister z Raciborza popełnił dyplomatyczną niezręczność.

Marek Migalski skrytykował Michała Wosia jako ministra. Poszło o plakaty na ścianie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwaj raciborzanie, absolwenci I LO, którzy trafili do świata wielkiej polityki, ale różnią się poglądami, wymienili się uwagami na Twitterze. Migalski skomentował, jego zdaniem "dyplomatyczną niezręczność" ministra ochrony środowiska Michała Wosia, który wystąpił w TVN 24, pokazując się w domu na tle plakatów z przedwojennymi polskimi miastami - Wilnem i Lwowem.

- Myślę, że pan minister następnym razem przemyśli tło. Chyba że nie miałby nic przeciwko, gdyby niemieccy ministrowie fotografowali się na tle plakatów z Breslau und Stettin - napisał do Wosia M. Migalski.

-Proszę docenić najlepszą przedwojenną sztukę plakatu Norblina. Żałuję, że nie oryginały, ale większość została spalona m.in. przez mieszkańców Breslau i Stettin'a. A plakat to nie rewizjonizm - odpowiedział minister.

Według Migalskiego minister RP ma swoje obowiązki i nie może pozwolić sobie na to, co zwykły poseł.

Woś odparł, że nie obraziłby się gdyby niemiecki minister miał porządne przedwojenne pocztówki albo plakaty "aus Ratibor". - Nasze wspólne rodzinne miasto powinno też ucieszyć Pana - podsumował Michał Woś.

Marek Migalski

Ludzie:

Marek Migalski

Marek Migalski

politolog, wykładowca akademicki, komentator polityczny

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości