Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Posłanka Lenartowicz zganiła ministra zdrowia za zakaz pracy personelu szpitali zakaźnych

28.03.2020 11:08 | 12 komentarzy | ma.w

Polityczka Platformy Obywatelskiej wystąpiła z interpelacją do resortu Łukasza Szumowskiego. Wskazuje na niskie płace pielęgniarek, które narażają swoje zdrowie i życie na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Posłanka Lenartowicz zganiła ministra zdrowia za zakaz pracy personelu szpitali zakaźnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

-Personel tzw. jednoimiennych szpitali zakaźnych to pierwsza linia frontu walki z koronawirusem i największe ryzyko narażenia życia i zdrowia swojego i swych rodzin - pisze na swoim FB posłanka z Krzanowic.

Jest rozczarowana postawą Ministerstwa Zdrowia, "które z jednej strony wprowadziło faktyczny przymus pracy, dla tego najbardziej obciążonego personelu nie dając nic w zamian". Wskazuje na problemy z zabezpieczeniem sanitarnym, krytykuje brak rozwiązań finansowych dla personelu.

G. Lenartowicz zaznacza, że jest w stałym kontakcie z pielęgniarkami raciborskiego szpitala powiatowego, "który w związku z epidemią z dnia na dzień stał się jedynym w województwie śląskim tzw. jednoimiennym szpitalem zakaźnym".

- Czują się pokrzywdzone kolejnymi decyzjami, które uznają wręcz za szykany! Tym razem ministerstwo zdrowia zakazuje personelowi szpitali zakaźnych pracy z innymi pacjentami, niż ci zarażeni COVID-19. Bez żadnej rekompensaty! - grzmi parlamentarzystka.

Według Lenartowicz personel - pielęgniarski i lekarski tracą na decyzjach ministra podwójnie. - W czasie epidemii nie mogą de facto wybrać miejsca pracy, a gratyfikacji z tytułu szczególnego zarażenia nie ma. Jak drastycznie rozmija się to z deklaracjami rządu i ze zdrowym rozsądkiem - podkreśla posłanka ziemi raciborskiej.Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm