Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wyważyli drzwi do mieszkania, aby ratować starszego mężczyznę

27.03.2020 09:05 | 0 komentarzy | żet

26 marca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy, interweniując w Nędzy oraz Raciborzu. Ponadto ochotnicy z Krowiarek zorganizowali akcję informacyjną dla mieszkańców sołectwa.

Wyważyli drzwi do mieszkania, aby ratować starszego mężczyznę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rankiem 26 marca strażacy udali się na ulicę Gliwicką w Nędzy, aby usunąć nadłamany przez wiatr konar, który zwisał nad jezdnią.

Kolejna interwencja to ul. Kozielska w Raciborzu (godz. 14.03). W mieszkaniu znajdował się 85-letni mężczyzna, który potrzebował pomocy medycznej. Był tak słaby, że nie potrafił otworzyć drzwi. Strażacy wyważyli je, a następnie udzielili starszemu raciborzaninowi pierwszej pomocy. Wkrótce na miejsce dojechali ratownicy medyczni, którzy przewieźli 85-latka do szpitala.

Po godz. 18.00 strażacy z OSP Krowiarki zorganizowali dla mieszkańców sołectwa akcję informacyjną nt. postępowania w związku z epidemią koronawirusa.

Ostatnie zgłoszenie odebrane przez strażaków 26 marca dotyczyło gazu, który miał ulatniać się w rejonie ulicy Słowackiego w Raciborzu (godz. 21.51). Zgłoszenie zostało zakwalifikowane przez strażaków do kategorii fałszywych alarmów w dobrej wierze.

27 marca o godz. 2.30 strażacy udali się na ulicę Rzemieślniczą w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań uruchomiła się czujka tlenku węgla. Strażacy potwierdzili obecność czadu w mieszkaniu. Sprawdzono również pozostałe lokale w kamienicy. Okazało się, że są one wolne od czadu. Na miejsce wezwano przedstawiciela administracji budynku, któremu polecono wykonanie kontroli przewodów kominowych i wentylacyjnych w budynku.


Zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl