Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Dwóch mężczyzn z województwa śląskiego zakaziło się koronawirusem w szpitalu

26.03.2020 19:34 | 2 komentarze | ż

Najnowsza informacja o sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim. Wśród zakażonych jest dwóch mężczyzn, którzy zarazili się podczas pobytu w szpitalu w Bielsku-Białej. Dwie osoby z powiatu gliwickiego trafiły do szpitala w Raciborzu.

Dwóch mężczyzn z województwa śląskiego zakaziło się koronawirusem w szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W izolacji domowej, pod nadzorem katowickiego sanepidu, przebywa młoda kobieta. Nie wykazuje uciążliwych objawów chorobowych, jej stan jest dobry, a zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.

Podobne źródło zakażenia, czyli kontakt z osobą chorą, było w przypadku innej młodej kobiety będącej również pod nadzorem katowickich inspektorów sanitarnych. Mieszkanka jest w dobrym stanie zdrowia.

W dobrym stanie w swoim domu leczy się mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego. Mieszkaniec zakaził się w miejscu pracy.

Do szpitala w Tychach przewiezieni zostaną dwaj pacjenci ze szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej<Bielsko-Biała>. Mężczyźni w wieku 70 lat (z powiatu cieszyńskiego) i 44 lata (powiat bielski) byli hospitalizowani na oddziale z pacjentem, który, jak się okazało, był chory na koronawirusa. Obaj mężczyźni są w dobrym stanie.

W dobrym stanie jest mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, który przebywał na kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą w miejscu pracy. Badanie pobranych próbek od kobiety z najbliższego otoczenia mężczyzny wykazało także obecność koronawirusa w organizmie.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu, w dobrym stanie, hospitalizowani są kobieta w sile wieku oraz starszy mężczyzna - oboje z powiatu gliwickiego, a zakazili się od osoby ze stwierdzonym Covid-19 ze swojego otoczenia.

Po kontakcie z osobą chorą leczy się w swoim domu kobieta w średnim wieku – jest pod nadzorem katowickiego sanepidu i w dobrym stanie zdrowia.

Łącznie w Śląskiem jest 127 osób z potwierdzonym zakażeniem. Hospitalizowanych jest 106 osób, 11 220 osób jest objętych kwarantanną, a 8 108 – nadzorem sanitarnym.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, oprac. ż


Zdjęcie poglądowe )(prostooleh - pl.freepik.com)