Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Dyrektor Rudnik: będą gratyfikacje dla personelu z pierwszej linii frontu

26.03.2020 16:42 | 2 komentarze | ma.w

Szef lecznicy odpowiadał dziś (czwartek 26 marca) na pytania radnych powiatowych, na spotkaniu w formule telekonferencji. Pojawiła się kwestia wynagradzania kadry za pracę w niebezpiecznych warunkach.

Dyrektor Rudnik: będą gratyfikacje dla personelu z pierwszej linii frontu
Telekonferencja radnych powiatowych i dyrektora szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radna Elżbieta Biskup zadała pytanie, czy personel pielęgniarski będzie wynagradzany na takich samych zasadach jak działo się, to gdy pracował w szpitalu rejonowym. - Przecież teraz pracuje w warunkach specjalnych. Przewiduje pan jakieś dodatki w związku z tym? - spytała radna PiS.

- Proszę mnie nie pytać o szczegóły już w tej chwili, ale przewiduję dodatkowe gratyfikacje dla tych, co są na pierwszej linii frontu.

Nie wiem jeszcze, jakie będą systemowe rozwiązania. Od dwóch tygodni jesteśmy w nowej rzeczywistości i skupiamy się na innych rzeczach. Pracujemy na okrągło, niemal bez przerwy i wszystkie ręce są potrzebne na pokładzie. Kiedy sytuacja będzie już opanowana, to pewne rzeczy będziemy regulować. Na dziś odkładamy rzeczy mniej istotne, bo za bramą czeka nowy pacjent - nadmienił Ryszard Rudnik. Przyznał, że zaniedbuje w tych warunkach pewne rzeczy administracyjne, ale "wszystkiego nie załatwimy".

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda dodał, że rozmawiał z lekarzami i pielęgniarkami. - Największe obawy były, że nie dostaną wynagrodzenia po przekształceniu, ale zapewniam, że kto ma umowę o pracę, to wynagrodzenie będzie - zaznaczył.

Dyrektor Rudnik zapewnił, że zawarł ustalenia z kadrą lekarską, w tym lekarzami kontraktowymi. Do wysokości nominału czasu pracy - 176 godzin będą zachowane zapisy kontraktów. - Wykorzystamy tych lekarzy - zapewnił radnych.