środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Ogrodnicy są wszędzie - także w samym środku miasta Racibórz

01.04.2021 11:38 | 0 komentarzy | EK

Ta tendencja jest bezdyskusyjna: coraz więcej ludzi na świecie przeprowadza się do miast. Nie chcą oni jednak rezygnować z własnej, prywatnej zieleni. Mieszkanie w centrum miasta i posiadanie własnego ogródka wcale nie musi się wykluczać - na balkonach, na dachach i na tarasach coraz częściej powstają kwitnące ogrody i warzywniki zgodnie z dewizą: szarość zmieniamy na zieleń!

Ogrodnicy są wszędzie - także w samym środku miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogrodnictwo w mieście może nie być tak łatwe, jak wyjście na żyzne poletko przy domu ale dalekie jest od niemożliwego, a czasami może być nawet przyjemniejsze.

Co to jest ogród miejski? To ogród dostosowany do niewielkiej przestrzeni. Może przybierać różne formy, w zależności od Twoich upodobań. Może to być dach, balkon lub kilka doniczek w kuchni. W ogrodzie takim najczęściej pojawiają się rośliny cieszące oko, zioła i sałaty lub pomidory czy truskawki.

Pomysły na ogród miejski koncentrują się wokół pojemników, dostępnych we wszystkich kształtach i rozmiarach. Każdą dostępną przestrzeń można przykryć pojemnikami. Ponieważ są ruchome, możesz je zmieniać w zależności od pory roku.

Miejskie ogrodnictwo wspiera Gardena. Produkty linii City Gardening pozwalają realizować tę pasję . Poniżej poznasz kilka ciekawych propozycji dla miejskich ogrodników.

Maty do sadzenia i formowania krzewów

Maty służą jako praktycznie rozwiązanie przy pracach związanych z sadzeniem oraz formowaniem. Można ich używać wszędzie: na balkonie, tarasie, w domu… ponieważ nic się nie pobrudzi. Raz dwa można uprzątnąć ziemię czy ścinki. Maty to znakomite i wygodne rozwiązanie pomagające utzrymać czystość.

Nawadnianie roślin w domu i na balkonie 

Jak zadbać o właściwe podlewanie np. na balkonie gdy nie mamy bezpośredniego dostępu do kranu z wodą, gniazdka elektrycznego lub obu tych rzeczy? Z pomocą przychodzi Gardena z innowacyjnymi produktami. Zestaw AquaBloom to automatyczny zestaw do nawadniania roślin, zasilany energią słoneczną. Gotowy do użycia zestaw pozwala podlewać do 20 roślin poprzez 14 zaprogramowanych ustawień. Dzięki kroplownikom z kompensacją ciśnienia, każda roślina otrzymuje taką samą ilość wody.

NatureUp! - zielone ściany 

Nawet na najmniejszych balkonach i tarasach da się coś zrobić. Ogród wertykalny zazielenia ściany. Dzięki automatycznemu nawadnianiu można bez stresu i wysiłku cieszyć się zielenią. System NatureUp tworzy nawet z najmniejszej powierzchni oazę przyjemności z kwiatami, ziołami i warzywami. Otwiera nowe możliwości kształtowania otoczenia. Wnosi powiew natury i świeżości. Jest prosty w nawadnianiu i odporny na warunki atmosferyczne.

Narzędzia ręczne 

Balkonowy zestaw narzędzi ogrodniczych Gardena City Gardening to podstawowy zestaw w praktycznym pudełku do przechowywania. Wysokiej jakości aluminium i tworzywa z miękkimi elementami sprawiają, że praca jest łatwa i przyjemna. Praktyczna, podręczna szczotka ułatwi utrzymanie porządku, a wygodny sekator z ostrzami ze stali nierdzewnej przyda się do przycinania kwiatów, ziół i pędów.

Te i wiele innych pomysłów dla miejskich ogrodów znajdziesz w lokalnych sklepach PROSAT:

PROSAT Krzyżanowice Technika Ogrodowa
ul. Wyzwolenia 2
32 419 40 31 wew. 26

PROSAT Racibórz
ul. Rudzka 107
32 419 01 20

PROSAT Kietrz
ul. Mickiewicza 2
77 485 55 54

Zamów z dostawą do domu: www.kosiarka.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Skonsultuj się telefonicznie: 32 419 40 31 wew. 26 lub 27 bądź mailowo: kosiarka@kosiarka.pl

Przeczytaj pozostałe artykuły z sekcji:

Materiał zewnętrzny