środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Sto gospodarstw w Rybniku Chwałęcicach zostanie podłączonych do kanalizacji

26.03.2020 10:44 | 0 komentarzy | acz

24 marca odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku, które podjęło decyzję o uruchomieniu budowy i zatwierdzeniu inwestycji w postaci projektowania, budowy pierwszego etapu grawitacyjnej oraz tłocznej sieci kanalizacyjnej wraz ze zlewnią ścieków C1 w dzielnicy Chwalęcice w Rybniku.

Sto gospodarstw w Rybniku Chwałęcicach zostanie podłączonych do kanalizacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 - Po analizie dotyczącej wzrostu ilości mieszkańców w Chwałęcicach i zainteresowaniu  całej lokalnej społeczności, która przez radę dzielnicy zebrała informacje o gotowości przyłączenia do kanalizacji -  zaczynamy działać – mówi prezydent Piotr Kuczera - Dziś przełomowy moment, są ważne ustalenia w rybnickich wodociągach, które rozpoczną prace dotyczące budowy kanalizacji. Jestem wdzięczy za aktywne działanie w tym temacie pani radnej Krystynie Wałach, która cierpliwie, od wielu lat animowała kontakt w tym temacie między mieszkańcami tej dzielnicy a magistratem - podsumowuje prezydent Kuczera.

 - To ogromnie wyczekiwana informacja przez mieszkańców naszej dzielnicy, bardzo się cieszę z tej decyzji – komentuje radna Krystyna Wałach – Wiele lat oczekiwania, trudne rozmowy z mieszkańcami już za mną, teraz czeka nas wspólne działanie, by jak najwięcej mieszkańców podłączyło się do pierwszego etapu kanalizacji, potem  - jestem przekonana - przyjdzie czas na przyłączenia kolejnych domów – podsumowuje radna.   

 To pierwszy etap prac, warunkiem prowadzenia dalszych inwestycji przez wodociągi będzie przyłączenie się 95 % mieszkańców do pierwszej zlewni (C1 w Chwałęcicach). Jeżeli ten warunek zostanie spełniony, to w planach miasta jest dalsza rozbudowa kanalizacji w Chwałęcicach  i budowa w dzielnicy Stodoły. Miasto bierze pod uwagę rosnącą liczbę mieszkańców w tych dzielnicach,  jak również rozwój terenów rekreacyjnych na tym obszarze.