Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Zamieszanie z ilością osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym

26.03.2020 10:06 | 1 komentarz | juk

- Dane publikowane przez nasz sanepid są nierzetelne - alarmują nasi czytelnicy. Wyjaśniamy jak czytać informacje związane z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 podawane przez PSSE w Wodzisławiu Śl.

Zamieszanie z ilością osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdego dnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (PSSE) w Wodzisławiu Śl. publikuje na swojej stronie internetowej raport związany z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Zamieszczane dane pochodzą z obszaru nadzorowanego przez wodzisławski PSSE, czyli powiat wodzisławski i miasto Jastrzębie-Zdrój.

Stan na wczoraj (25.03) na godz. 14.00 to:
- liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną – 25
- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 1
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 410.

Bardzo ważne jest zrozumienie publikowanych przez sanepid informacji. Dziwić może fakt, że wielu mieszkańców naszego regionu wróciło w ostatnim czasie z zagranicy, a z danych wynika, że na kwarantannie jest zaledwie 25 osób. - Prawdziwy obraz sytuacji daje liczba mieszkańców objętych nadzorem epidemiologicznym - tłumaczy Barbara Orzechowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śl. - W tej grupie są np. wszystkie osoby, które wróciły z zagranicy i są objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Z kolei liczba osób poddana kwarantannie dotyczy tych mieszkańców, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną lub z podejrzeniem koronawirusa i zostały objęte kwarantanną w wyniku naszej decyzji administracyjnej - dodaje.

Dyrektor Orzechowska ma świadomość, że dla większości czytających publikowane dane są nieczytelne. Zapowiada, że w najbliższych dniach zostaną one uproszczone, tak by nie budziły wątpliwości.